کد خبر: 2339 A

گزارشی از مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی «قلیبیه» تونس

ایران پس از کشور تونس، دومین رتبه از نظر تعداد فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه بین المللی جشنواره قلیبیه را داراست

 ایلنا: بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم قلیبیه تونس، با نمایش فیلم کوتاه ایرانی «صدای باران» ساخته «جلال ساعدپناه» و فیلم‌هایی از کشورهای مراکش و پرتغال آغاز شد.


به گزارش ایلنا، در مراسم افتتاحیه این رویداد فرهنگی که با حضور رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس، شفیع آقامحمدیان (مدیرعامل مرکز)، مسئولین شهر قلیبیه و هنرمندان مدعو برگزار شد، ابتدا «خلیل القبحی» مدیر جشنواره به قرائت بیانیه‌ای پرداخت و سپس شهردار شهر قلیبیه ضمن خوش آمد گویی به حضار، به ذکر گزارشی از وسعت همکاری مراکز تابعه برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره پرداخت.


برپایه این گزارش، ایران پس از کشور تونس، دومین رتبه از نظر تعداد فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه بین المللی این جشنواره را داراست و بعد از آن‌ها، کشورهایی همچون الجزایر، آرژانتین، ارمنستان، آلمان، مصر، اسپانیا، فرانسه، بورکینافاسو، ایتالیا، اردن، لبنان، مراکش، فلسطین، روسیه، سوریه و ترکیه حضور دارند.


 ایران در بخش داوری بین المللی نیز با جشنواره همکاری دارد. اعضای هیئت داوران بین المللی جشنواره شامل «شفیع آقا محمدیان» از ایران، «فواد سویبه» از کشور مراکش، «دومینیک والوان» از کشور فرانسه، «جلیله بکار» از کشور تونس و «بابا دیوب» از کشور سنگال می‌باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر