کد خبر: 2556 A

عطاء الله سلمانیان:

سینمای دفاع مقدس به دستاوردهای کشور در مورد انرژی اتمی و دیگر دستاورد‌ها بپردازد چراکه این مسائل نیز به نوعی می‌تواند تداعی کننده‌‌ همان دفاع مقدس باشد.

ایلنا: عطاء سلمانیان کارگردان فیلم سینمایی پرنده باز معتقد است: فیلم‌های دفاع مقدس باید با مسائل روز پیوند داشته باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت و دفاع مقدس، وی با اشاره به برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در استان کرمان تاکید کرد: برگزاری جشنواره در کرمان، حرکت بسیار خوبی است منوط به اینکه رسانه‌ها و مطبوعات، اهمیت این رویداد مهم را نادیده نگیرند.

وی با اشاره به فراگیری و مشارکت همه استان‌ها و اقوام در افتخارآفرینی‌های هشت سال دفاع مقدس خاطر نشان ساخت: برگزاری این جشنواره در استان کرمان می‌تواند ادای دین به شهدای این استان باشد.

این هنرمند معتقد است برگزاری جشنواره فیلم‌های دفاع مقدس توانسته تا حدودی ژانر سینمای دفاع مقدس را زنده نگه دارد اما، نتوانسته است در این زمینه جریان سازی کند.

وی اضافه کرد: اکثر مضامین فیلم‌های دفاع مقدس به زمان گذشته و به دوران وقوع جنگ تحمیلی برمی گردد که باید به زمان حال رزمندگان بیشتر پرداخته شود.

وی پیشنهاد کرد: سینمای دفاع مقدس به دستاوردهای کشور در مورد انرژی اتمی و دیگر دستاورد‌ها بپردازد چرا که این مسائل نیز به نوعی می‌تواند تداعی کننده‌‌ همان دفاع مقدس باشد.

به گفته وی، اگر سوژه فیلم‌های دفاع مقدس امروزی‌تر شود، ارتباط بیشتری با مخاطب برقرار می‌کند.

این کارگردان سینما تصریح کرد: متاسفانه ما قصه‌های بکری در مورد جنگ داریم که هنوز به فیلم تبدیل نشده‌اند.

وی تاکید کرد: اگر حمایت‌های دولتی نباشد نباید انتظار ساخت فیلم خوبی در عرصه دفاع مقدس را داشته باشیم چرا که بخشی از کارهای دفاع مقدس، تولید صحنه‌های جنگی است و اگر برای تولید این نوع صحنه‌ها، کمک‌های دولتی نباشد کار نمی‌تواند خیلی خوب از کار در آید البته انجمن سینمای دفاع مقدس در مجموع کمک‌های مثبتی به بسیاری از فیلم‌های دفاع مقدس انجام داده است.

دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، توسط انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و با مشارکت و همیاری» سازمان سینمایی کشور و استانداری کرمان «با رویکرد» مقاومت، بصیرت و شکوفایی و به منظور «تبیین فرهنگ مقاومت و پاسداشت حماسه‌های انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس» و «نگاه به حضور سازنده ایثارگران در مقابل دشمنان»، «تحریم اقتصادی»، «دستاوردهای علمی و افتخارات جهانی»، «مقاومت و بیداری اسلامی»، «مقابله با استکبار جهانی»، «تروریسم» و «صهیونیسم بین الملل» در قالب بخش‌های مختلف سینمایی، کوتاه، مستند، ویدیویی، فیلمنامه نویسی و چشم انداز سینمای مقاومت ایران و نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی دیگر همزمان با هفته دفاع مقدس به مرکزیت استان کرمان در استان‌های مختلف و هشت کشور جهان برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر