کد خبر: 2675 A

گروه‌های تئاتر استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، چهارمحال و بختیاری، زنجان، کرمانشاه، گیلان، قزوین، لرستان، مرکزی، همدان و کردستان در این جشنواره حضور دارند.

ایلنا: دومین جشنواره تئاتر شهروند سقز امروز سه شنبه  با حضور گروه‌های تئاتر 15 استان کشور در این شهرستان آغاز شد.

رئیس ستاد اجرایی جشنواره تئاتر شهروند در حاشیه افتتاح این جشنواره به خبرنگار ایلنا گفت: این جشنواره در دو بخش خیابانی و صحنه ای و با حضور 24 گروه نمایش از 15 استان کشور از هفتم لغایت 10 شهریورماه جاری به مدت 4 روز در سقز برگزار می شود.

عثمان رحیمی تصریح کرد: گروه‌های تئاتر استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، چهارمحال و بختیاری، زنجان، کرمانشاه، گیلان، قزوین، لرستان، مرکزی، همدان و کردستان در این جشنواره حضور دارند.

وی افزود: در پی فراخوان این جشنواره 406 طرح نمایشی در دو بخش به دبیرخانه جشنواره رسید که از میان آثار رسیده، 218 اثر انتخاب شدند و در نهایت 24 اثر به بخش مسابقه راه یافتند.

رحیمی یادآور شد: دو گروه صحنه‌ای و دو گروه خیابانی منتخب این جشنواره به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر سال 91 راه خواهند یافت.

شهردار سقز در ادامه اظهار داشت: هادی مرزبان، اردشیر صالح پور و شهرام کرمی داواران بخش صحنه ای هستند و عبدالله شمسایی و فرزانه کابلی نیز داوران بخش خیابانی این جشنواره خواهند بود.

وی افزود: قطب الدین صادقی نیز ریاست هیات داواران را در دو بخش صحنه ای و خیابانی بر عهده دارد.

رحیمی، همچنین به برپایی کلاس های آموزشی در طول برگزاری این جشنواره اشاره کرد وگفت: در بخش های کارگردانی، نمایشنامه نویسی و طراحی لباس و همچنین در بخش خیابانی جشنواره، کلاس های آموزشی دایر خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی جشنواره تئاتر شهروند خاطرنشان کرد: این جشنواره با حمایت استانداری کردستان، مرکز هنرهای نمایشی، دفتر خانه تئاتر خیابانی ایران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری سقز و به همت شهرداری و شورای اسلامی این شهر برگزار می شود. 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر