کد خبر: 27728 A

رئیس شورای صنفی نمایش در گفتگو با ایلنا مطرح كرد:

مدیران حوزه هنری و سینما آزادی به صورت مکتوب و رسمی اعلام بکنند که به تعهدات و وعده‌هایی که به شورای صنفی نمایش در غیر این صورت سینما آزادی همچنان نمی‌تواند فیلمی را اکران کند.

ایلنا: جدال حوزه هنری و شورای صنفی اکران بر سر نمایش ندادن بعضی فیلم‌ها و همچنین اکران نشدن فیلم‌های جدید در سینما آزادی وارد فاز جدیدی شده است. براساس شنیده‌ها در مرحله جدید علی اصغر پورمحمدی که به تازگی قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شده؛ قرار است تا شورایی را با حضور سید هادی ایازی(نماینده شهرداری تهران و نماینده حوزه هنری) تشکیل دهد و به مساله اکران رسیدگی کند اما حوزه هنری تاکنون نماینده خود را به این شورا معرفی نکرده است و استنباط می‌کند که کار حوزه قانونی است.
سیدضیاء هاشمی(رئیس شورای صنفی نمایش) در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه ما از هر راهکاری که به بازگشت سینما آزادی به اکران کمک کند؛ استقبال می‌کنیم؛ افزود: مشکل از جایی آغاز شد که بند ۳ توافق نامه وزیر ارشاد با رئیس سازمان تبلیغات اجرا نشد و این بند توسط مدیران زیرمجموعه تفسیر به رای شد و هر چند خاموشی مفاد را پذیبرفته بود اما تبصره‌ای بر آن قرار داد که مدیریت سینما آزادی باحوزه هنری است گروهی از مدیران حوزه هنری تصور کردند که با این تبصره می‌توانند سینما آزادی را استثنا کنند به دنبال آن ما نامه‌ای به خاموشی نوشتیم و در آن اعلام کردیم که گروهی از مدیران شما تفسیر به رای می‌کنند و جلوی این کار را بگیرید.
وی ادامه داد: خاموشی بعد از دو ماه به ما هیچ جوابی نداد و ما نیز با استناد به یک قانون صنفی جلوی نمایش فیلم‌ها در سینما آزادی را گرفتیم زیرا اگر مدیران سینما آزادی و حوزه هنری معتقدند که براساس قانون بازار حق دارند هر فیلمی را که تمایل دارند اکران کنند ما نیز براساس همین قانون می‌توانیم هر فیلمی را که می‌خواهیم به آن‌ها برای اکران بدهیم و‌‌ همان قانونی که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا فیلم را نمایش ندهند‌‌ همان قانون نیز به ما اجازه می‌دهند که فیلم را اکران نکنیم.
هاشمی با اشاره به تشکیل کمیته سه نفره درباره وضعیت سینما آزادی گفت: ما از این کمیته و هر راهکار دیگری که باعث شود سینما آزادی به چرخه اکران بازگردد؛ حمایت می‌کنیم زیرا تمایل نداریم در سینما آزادی بسته باشد اما این بار باید مدیران حوزه هنری و سینما آزادی به صورت مکتوب و رسمی اعلام بکنند که به تعهدات و وعده‌هایی که به شورای صنفی نمایش می‌دهند؛ عمل می‌کنند و به قوانین صنفی احترام بگذارند. در غیر این صورت سینما آزادی همچنان نمی‌تواند فیلمی را اکران کند و اگر فیلمی را بدون حواله اکران قرارداد فیلم به نمایش در بیاورد تخلف قانونی صورت داده و حراست وزارت ارشاد می‌تواند با آن برخورد و سینما را تعطیل کند.

حوزه هنری پور محمدی شورای صنفی نمایش سینماآزادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر