کد خبر: 29952 A

قدرت الله صلح میرزایی

مسئولین و متولیان باید توجه داشته باشند که بخشی از فیلم‌های جشنواره با مضمون پیروزی انقلاب اسلامی ساخته شود.

قدرت الله صلح میرزایی معتقد است: جشنواره فیلم فجر به جهت اینکه برگزاری آن همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی است بسیار حائز اهمیت می‌باشد چون دستاوردی از انقلاب است.


 به گزارش ایلنا ین کارگردان در ادامه افزود: مسئولین و متولیان باید توجه داشته باشند که بخشی از فیلم‌های جشنواره با مضمون پیروزی انقلاب اسلامی ساخته شود. همچنین فیلم‌های فاخری از فیلمسازان مطرح کشور در این زمینه داشته باشیم.
وی متذکر شد: برای این امر بخش خصوصی و دولتی باید دست به دست هم داده و سرمایه گذاری کنند تا تولیدات قوی تری ارائه شود.
کارگردان سریال «پنجره» با بیان اینکه یک نوع رقابت علمی بین فیلمسازاران وجود دارد گفت: کارگردانان و نویسنده‌ها باید فیلم‌ها را از نظر علمی بسنجند و ارزیابی کنند و هر کسی از نظر توان و اندیشه با نگاه عمیق تری به فیلم‌ها و ساخته‌هایش نگاه کند.
وی با بیان اینکه در جشنواره فجر اطلاع رسانی‌ها باید قوی باشد، گفت: همه اقشار جامعه باید باخبر شوند که چنین رویداد فرهنگی در حال برگزاری است ضمن اینکه مدیران فرهنگی باید برنامه ریزی قوی تری داشته باشند تا بتوانند فیلم‌های فاخرتری بسازند و مخاطب با رضایت کامل از سینما بیرون بیاید.
کارگردان سریال «دستان سبز» با بیان اینکه فیلم‌ها باید حاوی نکات مثبت و ارزشی باشند ادامه داد: آنچه در کشور ما مهم است پیام ارزشی بودن فیلم است. اگر فیلمی غنی باشد و مخاطب با آن ارتباط برقرار کند نشان دهنده این است که موضوع فیلم از زندگی مردم گرفته شده است.
وی با بیان اینکه فاصله بین مردم و فیلمسازان باید کمتر شود ادامه داد: امیدوارم کارگردانان همانند گذشته با عشق و علاقه مشکلات مخاطب را در فیلم‌هایشان ارائه دهند تا آن‌ها با دید باز‌تر و عمیق تری به تماشای فیلم‌ها در جشنواره بنشینند.
صلح میرزایی در مورد عملکرد داوری‌ها در جشنواره نیز گفت: داوری‌ها باید تنها ملاکشان فیلم‌ها باشد نه کارگردان و عوامل دیگر. باید توجه داشته باشند آیا فیلم مخاطب را جذب می‌کند؟ آیا از نظر ساختاری المان‌ها در نظر گرفته شده است؟
وی همچنین در مورد اکران دیجیتال فیلم‌ها خاطرنشان کرد: هر جامعه‌ای رو به پیشرفت است و در کشور ما هم سینما رو به اکران دیجیتال پیش می‌رود و قطعا روزی به صورت کامل به این سمت خواهیم رفت و این یک ضرورت است چون هزینه‌ها را کمتر می‌کند البته باید توجه داشت که در این شکل به خوبی از فیلم‌ها نگهداری شود و توجه داشت که اگر دیجیتال به سطح ایده آل هم برسد ما باید ۳۵ میلی متری هم داشته باشیم چون در این شکل فیلم‌ها عمق بیشتری دارد.
صلح میرزایی با توجه به بازار فیلم جشنواره گفت: بازار فیلم نقطه بسیار مهمی در جشنواره است تا‌‌ همان طور که فیلم‌های خارجی در رسانه‌های ما پخش می‌شود فیلم‌های ما هم در کل جهان دیده شود. در بازار فیلم نباید فیلم‌های غیر ارزشی و خلاف آرمان‌های جامعه‌مان ارائه شود زیرا این فیلم‌ها به نوعی هویت فرهنگی ما را نشان می‌دهد. در دنیا می‌دانند فرهنگ ما اخلاقی، اسلامی و انسانی است بنابراین باید در ارائه فیلم‌ها ‌‌نهایت دقت لحاظ شود.
وی در مورد برگزاری جشنواره بصورت همزمان در استان‌ها گفت: تجربه‌ها نشان داده این کار مفید است و نباید شهرستان‌ها را از این رویداد فرهنگی محروم کنیم.
صلح میرزایی در مورد انتخاب آقای عباسیان نیز گفت: قطعا وقتی مدیران سمتی را به کسی واگذار می‌کنند ان شخص توانایی‌های لازم برای اجرای آن کار را دارد مضافا اینکه آقای عباسیان ازکسانی که در این زمینه تجربه دارند هم مشاوره خواهد گرفت.

جشنواره فیلم فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر