کد خبر: 3103 A

اردلان شجاع كاوه:

اردلان شجاع‌کاوه که یک‌شنبه شب پنجم شهریورماه در مراسم افتتاح نمایش «کلمه، سکوت، کلمه» حضور داشت، به بهانه یادبودی از مرحوم استاد «سمندریان» یادداشتی نوشت.

ایلنا: اردلان شجاع‌کاوه؛ بازیگر تئا‌تر، تلویزیون و سینما که یک‌شنبه شب پنجم شهریورماه در مراسم افتتاح نمایش «کلمه، سکوت، کلمه» حضور داشت، یادداشتی را به یاد مرحوم استاد «سمندریان» که همواره در مراسم افتتاح نمایش‎‌ها حضور داشتند، در اختیار تماشاخانه ایرانشهر قرار داد که در آن آمده است: «زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آیند و چه کسانی باید زنگ‌ها را به صدا درآورند؟ وقتی نام هنرمند عزیزمان «حمید سمندریان» برده شد و به یادش هنرمند پیشکسوت کشورمان آقای «علی نصیریان» ۳ بار زنگ افتتاح نمایش را نواخت، سه زنگ دانشگاه به یادم آمد.»

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل مجموعه تماشاخانه ایرانشهر، «زنگ اول: ۲۵ سال پیش که جوانی بیست‌وپنج ساله بودم؛ وقتی «عزیز از دست رفته» با خبر شد که از کودکی و از ۶ سالگی به روی صحنه رفته‌ام، تا آخرین روز دانشگاه دستانش به سویم گشاده بود و دستگیر که اگر نبود من پایان‌نامه‌ای برای اجرا نداشتم.»

«زنگ دوم: سمندریان عزیزمان به من آموخت که هرگز استاد خطابش نکنم و همواره به نام می‌خواندمش. من نیز پس از ۹ سال دوری از دانشگاه، وقت تدریس، به شهادت دانشجویان هرگز نگذاشتم استاد خطابم کنند.»

«زنگ سوم: همین چندی پیش قبل از هجرتشان به سرای باقی، تماشاخانه ایرانشهر گویی دوباره دانشگاه شد. چشم‌انتظار بودیم که او آمد. این‌بار با همسرش هما روستا. هر دو مهربان‌تر و باوقار‌تر. زنگ سوم را هم نواخت و هم آموخت. گفت و شنیدیم و رفت.»

با آرزوی موفقیت برای گروه نمایش «کلمه، سکوت، کلمه». اردلان شجاع‌کاوه

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر