کد خبر: 32313 A

حضور آتوسا قلمفرسایی، محسن حسینی و امیرحسین طاهری در «نمایش تن تن و راز قصر مونداس» قطعی شد.

ایلنا: آتوسا قلمفرسایی به عنوان طراح لباس، محسن حسینی و امیرحسین طاهری به ترتیب برای بازی در نقش «فیلی پولوس» و «نستور» انتخاب شدند تا در کنار حسن معجونی، سعید چنگیزیان، سحر دولتشاهی و کاظم سیاحی ماجراهای تن‌تن را به تماشاخانه ایرانشهر بیاورند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی این نمایش؛ ‌آروند دشت‌آرای با انتخاب این نمایشنامه به نویسندگی محمد چرم‌شیر قصد دارد تا اجرای متفاوتی از این داستان مهم تصویری داشته باشد. «تن تن و راز قصر مونداس» اولین تئا‌تر برگرفته شده از این داستان مصور است.

تن تن توانست جذاب‌ترین، زیبا‌ترین و در عین حال پر فروش‌ترین مجموعه کتاب‌های مصور قرن بیستم در دنیا باشد. در سال ۱۹۳۰ اولین داستان از این مجموعه فرار از شوروی بصورت سیاه و سفید چاپ شد. ۸ کتاب دیگر این مجموعه نیز در ابتدا بصورت سیاه و سفید به چاپ رسیدند و سپس در سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۵رنگی شدند. قهرمان اصلی داستان‌ها «تن تن» خبرنگاری است زیرک و ماجراجو که با کمک سگ وفادار خود «می‌لو» به گوشه و کنار دنیا سفر می‌کند، در مسائل پیچیده و مشکوک کنجکاوی می‌کند و به کشف حقایق می‌پردازد.

گروه هنرهای اجرایی ویرگول، تئا‌تر «تن تن و راز قصر مونداس» را برای اجرا اوایل بهمن‌ماه سال جاری در تماشاخانه ایرانشهر آماده می‌کنند.

تماشاخانه ایرانشهر ماجراهای تن‌تن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر