کد خبر: 36976 A

ناصر آقایی:

در تئا‌تر خصوصی باید نوعی از آزادی‌ها در اجرا وجود داشته باشد که در کشور ما چنین چیزی وجود ندارد و بنابراین ما نمی‌توانیم صددرصد بگوییم که به سمت تئا‌تر خصوصی رفته‌ایم.

ایلنا: یک مدرس تئا‌تر ماهیت حرفه‌ای تماشاخانه ایرانشهر و شیوه مدیریت بر آن را موجب اجرای نمایش‌های حرفه‌ای در آن دانست و تصریح کرد: تماشاخانه ایرانشهر به دلیل داشتن نظم، انضباط و ماهیت حرفه‌ای که دارد، در انتخاب نمایش‌ها از دقت خاصی برخوردار است و طبیعتا تماشاگرانی را به سمت خود جلب می‌کند که علاقمندان جدی تئا‌تر هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی تماشاخانه ایرانشهر، ناصر آقایی گفت: برای گروه‌های نمایشی که در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌روند، امکانات مورد نیاز تاحدود بسیار زیادی فراهم می‌شود و دست اندرکاران به یک رضایت نسبی می‌رسند، بنابراین، نمایش‌هایی در آنجا به روی صحنه می‌روند که ‌‌نهایت تلاش برای حرفه‌ای بودن آن شده است.

این هنرمند فعال در عرصه تئا‌تر و سینما در پاسخ به این سوال که نمایش‌های اجراشده در تماشاخانه ایرانشهر، تا چه حد به رشد و اعتلای تئا‌تر خصوصی کمک کرده است؟ توضیح داد: قرارداد نمایش‌ها با گیشه، نوعی از پوشش مالی برای گروه‌های نمایشی را فراهم کرده که شاید رضایت‌بخش نباشد؛ اما نکته مهم آن است که در همه جای دنیا تئا‌تر از طریق مراجع دولتی حمایت می‌شود.

آقایی ادامه داد: در تئا‌تر خصوصی باید نوعی از آزادی‌ها در اجرا وجود داشته باشد که در کشور ما چنین چیزی وجود ندارد و بنابراین ما نمی‌توانیم صددرصد بگوییم که به سمت تئا‌تر خصوصی رفته‌ایم.

این مدرس تئا‌تر در پایان سخنان خود با اشاره به نامگذاری یکی از سالن‌های ایرانشهر به نام استاد سمندریان، بیان کرد: نام گزاری سالن‌های تئا‌تر بنام پیشکسوتان و بزرگان هنرهای نمایشی اقدام پسندیده‌ای است زیرا با این روش از بزرگان تئا‌تر تجلیل می‌شود و در این روند، توجه به پژوهشگران تئا‌تر، مدرسین و اساتید نمایش و کسانی که نسل نو را به لحاظ علمی بارور و وارد دنیای حرفه‌ای می‌کنند، شایسته است.

تماشاخانه ایرانشهر ناصر آقایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر