کد خبر: 37056 A

ابراهیم اصغری:

مهم‌تر از کمیت فیلم‌ها کیفیت آنهاست که باید مورد توجه قرار گیرد و با توجه به اینکه سی و چند سال از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران می‌گذرد انتظار می‌رود که هر سال فیلم‌های با کیفیت تری را در جشنواره شاهد باشیم

ایلنا: ابراهیم اصغری(تهیه کننده سینما) با اشاره به اختلافات موجود در سینما بیان داشت: جشنواره فیلم فجر را اگر به عنوان یک مهمانی برای اهالی سینما و فرهنگ در نظر بگیریم و خصوصا این را جشن پیروزی انقلاب اسلامی بدانیم، از آن مهمانی‌هایی است که کسانی که اختلاف نظر دارند سر یک میز می‌توانند بنشینند و به گفتگو بپردازند.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری جشنواره، وی افزود:خصوصا برای اهالی سینما که مدتی یک سری اختلاف نظرهایی دارند، جشنواره فجر فرصت بسیار خوبی است و به نظرم بهترین مکان برای حل اختلافات موجود است.
تهیه کننده «به کبودی یاس» در خصوص حضور فیلم‌های روز سینمای جهان گفت: همانطور که در بخش سینمای ایران شاهد فیلم‌های روز سینما هستیم، در بخش سینمای جهان هم همین انتظار وجود دارد تا جشنواره از هر لحاظ همگن شود.
وی در ادامه افزود: در واقع از این بخش انتظار حضور فیلم‌های مطرح و روز جهان می‌رود تا بتوانیم با سینمای جهان بیشتر آشنا شویم و چیزهای زیادی از آن‌ها بیاموزیم و در آینده در فیلم‌های خود استفاده کنیم.
تهیه کننده «شب حورا» حضور تعداد زیادی فیلم در جشنواره فجر را اتفاق بسیار خوبی دانست و بیان داشت: مهم‌ترین تاثیر این اتفاق این است که نشان دهنده خلاف تمامی تبلیغاتی است که در این زمینه صورت می‌گیرد و ثابت می‌کند که سینمای ایران بسیار پویا و فعال است.
وی افزود: مهم‌تر از کمیت فیلم‌ها کیفیت آنهاست که باید مورد توجه قرار گیرد و با توجه به اینکه سی و چند سال از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران می‌گذرد انتظار می‌رود که هر سال فیلم‌های با کیفیت تری را در جشنواره شاهد باشیم خصوصا فیلم‌هایی با مضامین انقلابی باید در سینما بیشتر ساخته شود تا مخاطب سینما بیشتر با تفکرات انقلابی سینمای ما آشنا شود.
این تهیه کننده سینما پخش دیجیتال فیلم‌های سینمایی را اتفاق خوبی دانست و گفت: ما باید همسو با سینمای جهان حرکت کنیم و به تبع آن باید پخش فیلم‌ها دیجیتالی شود. رفتن فیلم‌ها به این سمت این حسن را دارد که مشکلات لابراتوار خیلی کم خواهد شد و هزینه فیلم‌ها هم پایین خواهد آمد.
وی افزود: البته خوب است که در کنار پخش دیجیتالی کیفیت فیلم‌ها حفظ شود و این هم مورد توجه قرار گیرد تا فیلمسازان با دغدغه کمتر به ساخت فیلم بپردازند و دیگر مشکل کیفیت پخش نداشته باشند.
تهیه کننده «شور شیرین» با اشاره به بازار جشنواره فیلم فجر بیان داشت: بازار فیلم فجر و همچنین بازارهای دیگر جشنواره‌های جهان باید برای ما اولویت داشته باشد. باید شرکت در این بازار‌ها از حالت تشریفات خارج شود و عمل گرا شوند.
وی با اشاره اهمیت کیفیت فیلم‌های حاضر در بازار جشنواره گفت: بخشی از مشکلات بازار فیلم جشنواره فجر مربوط به کیفیت فیلم‌های شرکت کننده است. مهم این نیست که چند فیلم در بازار حضور داشته باشند، مهم این است که چند فیلم باکیفیت حضور دارند که می‌توانند نظر مشتریان خارجی را جلب کنند.
وی افزود: بخش عمده‌ای از این وظیفه به عهده مدیران سینمایی است که باید برای بازار جشنواره فیلم فجر و فیلم‌های شرکت کننده از قبل برنامه ریزی داشته باشند. خصوصا در شرایط فعلی که مشکلات اقتصادی در سینما زیاد شده است، یافتن مشتری برای فیلم‌ها خیلی اهمیت دارد و بازار فجر می‌تواند بهترین جا باشد. امیدوارم که در این مورد برنامه ریزی‌های لازم انجام شده باشد.
تهیه کننده «پنجشنبه آخر ماه» پخش فیلم‌های جشنواره در شهرستان‌ها را اتفاق خوبی ارزیابی کرد و گفت: به نظرم این طرح خوبی است که طی سال‌های گذشته صورت گرفته است. در واقع این طرح احترام به مخاطب شهرستان است. مخاطبی که مجبور بود کیلومتر‌ها مسیر تا پایتخت بیاید با کلی مشکل تا بتواند چند فیلم ببیند، اما حالا این مشکلات برایش بسیار کم شده است.
وی در پایان بیان داشت: دهه فجر مهم‌ترین جشن انقلاب است و با اکران فیلم در شهرستان تمامی مردم ایران در این جشن حضور دارند و این اتفاق بسیار خوب و ارزنده‌ای است و باید گسترش یابد و شهرستان‌های بیشتری فیلم‌های جشنواره را اکران کنند.

جشنواره فیلم فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر