کد خبر: 37141 A

در نشست خبری سومین كنفرانس هالیودیسم مطرح شد:

سومین کنفرانس بین المللی هالیوودیسم طی روزهای ۱۴ لغایت ۱۹ بهمن با حضور سینماگران، هنرمندان، منتقدان ‌و صاحب نظران داخلی و خارجی در تهران برگزار خواهد شد.

 ایلنا: نشست خبری سومین کنفرانس بین المللی هالیوودیسم ساعتی پیش با حضور دکتر غلامرضا منتظمی رئیس کنفرانس و یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر و جمع کثیری از اهالی رسانه در موسسه رسانه‌های تصویری برگزار شد.


 به گزارش خبرنگار ایلنا،یزدان عشیری مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر گفت: همایش بین المللی هالیوودیسم به صورت همزمان با برپایی سی و یکمین دوره از جشنواره فیلم فجر در تهران برگزار می‌شود. سومین همایش هالیوودیسم از ۱۵ بهمن تا ۱۸ این ماه خبر داد و گفت: در این همایش در مدت چهار روز فیلم‌های تولید شده با مضمون ایران هراسی و اسلام ستیزی و در عین حال ارایه مقالات و نظریات هنرمندان و سینماگران سراسر جهان در دستور کار قرار خواهد گرفت.


وی ادامه داد: طی ماه‌های گذشته جشنواره همراهی بسیار خوبی با تعامل و همت و مساعدت یک یک فعالان این عرصه پشت سر گذاشته است و ما در تمامی بخش‌ها با رونق و گستردگی برنام‌ها و آثار روبرو هستیم.


عشیری تصریح کرد: کشور ما صاحب یک دیدگاه فرهنگی – فلسفی و اعتقادی است که بسیاری از تفکرات مغرض غربی نگاهی ضد ایرانی به این اندیشه‌ها دارند و از آنجایی که سینما به عنوان رسانه راهبردی و نافذ در عرصه تعاملات جهانی نقش آفرین است ما هم با دیدگاه‌ها و تفکراتمان باید در این عرصه حضور یابیم.


به گفته وی، برگزاری کنفرانس هالیودیسم در جشنواره فیلم فجر کمک می‌کند تا با بسترسازی و گشایش باب مباحث نظری و تحلیلی و چالشی نسبت به سینما هالیوود و صهیونیستی به ترسیم سینما و جهانی انسانی‌تر و اخلاقی‌تر بپردازیم.


مدیر روابط عمومی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برگزاری این کنفرانس را یکی از برنامه‌های جشنواره فجر خواند که قرار است از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دبیری محمدرضا عباسیان در کشور برگزار شود.


در ادامه دکتر غلامرضا منتظمی دبیر کنفرانس هالیوودیسم گفت: اولین کنفرانس هالیوودیسم دو سال پیش برگزار شد که هنرمندان در آن حضور داشتند سال گذشته نیز این تعداد افزایش پیدا کرده واستقبال آنان بیشتر شده ما امسال شاهد برپایی سومین دوره هالیوودیسم در کشور خواهیم بود که شاهد حضور گسترده هنرمندان و همچنین میهمانان خارجی خواهیم بود.
وی افزود: صهیونیسم کنترل تمدن را در غرب در دست گرفته است که نسل آینده به خانواده‌های ما و جوانان ما امروز با آن مواجهند که در واقع هالیوود خود بخشی از این سیطره است.


منتظمی با اشاره به ساخت فیلم‌هایی با محوریت بمب اتمی ایران گفت: امروز غرب و همچنین کشور آمریکا نگاه ویژه‌ای به موضوعات هسته‌ای ایران داشته که در ایران راستا فیلم سینمایی شمارش معکوس با نگاه به موضوع هسته‌ای ایران وضعیت بمب اتمی را در ایران دنبال می‌کند که ما امسال میزبان عده بسیاری از میهمانان اروپایی و هنرمندانی هستیم که می‌خواهیم با آن‌ها در این کنفرانس به بحث‌های چالش برانگیز بپردازیم.


رئیس کنفرانس هالیوودیسم با بیان اینکه حضور سینماگران آمریکایی و اروپایی مطرح در سومین کنفرانس بیش از دوره‌های قبلی برگزاری آن بوده است و اهمیت برگزاری این رویداد با توجه به تحولات امروز جهان و تولید فیلم‌های ضد ایرانی و اسلامی در دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. خاطر نشان ساخت: این برنامه اقدامی در راستای مقابله با ترویج و گسترش تفکرات غربی از طریق سینما در جوامع اسلامی و مسلمان است و تاکید کرد: در دو سال اول برگزاری این همایش نظریه پردازان بزرگی به ایران آمدند و امسال نیز شاهد حضور بسیاری از فیلمسازان صهیونیست ستیز در این همایش خواهیم بود.


منتظمی با اشاره به شیوه برپایی این همایش ادامه داد: در دو روز نخست سومین همایش هالیوودیسم، فیلم‌های ˈغیر قابل تصورˈ و ˈاورشلیم، شمارش معکوسˈ مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. همچنین در روزهای سوم و چهارم همایش، مقالات و نظریات فیلمسازان در زمینه‌های مختلفی همچون تولید فیلم‌های ضد ایرانی، راهکارهای مقابله با سینمای سلطه و رابطه سینمای هالیوود و صهیونیست، اقتصاد هالیوود، نقش سینمای مستقل در بیداری جهانی، هالیوود و خشونت و آینده جهان از نگاه هالیوود بررسی می‌شود.


رییس سومین همایش هالیوودیسم خبر داد: متن سخنرانی‌ها و مقالات ارائه شده در سومین همایش هالیوودیسم چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار می‌گیرد. این مقالات بعضا در سطحی است که می‌توانند به عنوان دستمایه‌ای آموزشی در دانشگاه‌ها قرار گیرد.


منتظمی از بوجود آمدن جریانی ضد صهیونیستی در غرب خبر داد و یادآور شد: روشنفکران اروپایی و آمریکایی امروز در برابر منافع ملی خود قرار نگرفته، بلکه خواستار برچیده شدن سیطره صهیونیست در کشورهای خود هستند. صهیونیستم بین المللی امروز در مسیری در حال حرکت است و در این شرایط ما با یک جریان جدید در غرب مواجه هستیم که تحت تاثیر انقلاب اسلامی ایران است و شایسته است از طریق سینما و کنفرانس‌های بین المللی ابعاد محتوایی و دیدگاهیمان را به جهان منتقل کنیم.


گفتنی است سومین کنفرانس بین المللی هالیوودیسم طی روزهای ۱۴ لغایت ۱۹ بهمن با حضور سینماگران، هنرمندان، منتقدان ‌و صاحب نظران داخلی و خارجی در تهران برگزار خواهد شد.


بر پایه این خبر این کنفرانس با موضوعات: «هدف از تولید فیلم‌های ضد ایرانی و ضد اسلامی»، «راهکارهای مقابله با سینمای سلطه» و «سینمای هالیوود و صهیونیسم» با محورهایی زیر طراحی شده است:
-۱ اقتصاد هالیوود: بررسی جریان پول در صنعت فیلم هالیوود/ هالیوود و قدرت اقتصادی آن در جهت اهداف غیر اخلاقی
-۲ نقش سینمای مستقل در بیداری جهان: بررسی جنبه‌های مختلف جنبش اشغال در آمریکا و اروپا/ رویکردهای جهت حمایت جنبش اشغال وال استریت/ استفاده از سینما جهت گسترش موج بیداری جهانی
- ۳ هالیوود و ارزش‌های انسانی: دارونیسم و لیبرالیسم/ سوء استفاده از زنان و عدم همخوانی آن با ارزشهای خانواده/ هالیوود و خانواده/ به انحراف کشاندن هویت انسانی و ارزش‌های دینی/ انسانیت زدایی از روابط و اخلاق زدایی از زندگی انسان
- ۴ هالیوود و گسترش خشونت: خشونت مدرن و تروریسم/ تحریک برخورد میان ادیان و ملت‌ها
۵- آینده جهان از نگاه هالیوود: هالیوود و آخر الزمان/ برداشت‌های متفاوت از آینده و جهان
۶- بحث درباره تولیدات سینمایی ایران هراسی در هالیوود: آرگو/ دیکتاتور/ غیر قابل تصور/ شمارش معکوس اورشلیم/۳۰۰
در فراخوانی که برای کنفرانس بین المللی هالیوودیسم نتشر شد عنوان شد: به سه مقاله بر‌تر به ترتیب ۳ میلیون تومان، ۲ میلیون تومان، ۱میلیون تومان جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت و مقالات در کتاب چاپ خواهد شد.

جشنواره فیلم فجر کنفرانس هالیودیسم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر