کد خبر: 40179 A

اجرای نمایش ترن به کارگردانی نیما دهقان و نویسندگی حمیدرضا آذرنگ شب گذشته در دومین روز از برگزاری سی و یکمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر به پایان رسید.

ایلنا: نمایش ترن که از ۲۹ آذرماه آغاز شده بود، روز سه شنبه در بیست و ششمین اجرا که با استقبال پرشوری هم از سوی تماشاگران مواجه شده بود، به پایان رسید.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی نمایش ترن، پیش از شروع اجرا نیما دهقان کارگردان ترن روی سن رفته و آخرین اجرا را به بازیگران و عوامل نمایش تقدیم کرد. وی در ابتدا ضمن معرفی خود بیان داشت: قصد ندارم تا در آخرین اجرای نمایش ترن گلایه کنم یا بگویم که از این اثر هیچ حمایتی به عمل نیامد یا چه مشکلاتی را پشت سر گذاشتیم. البته هریک از این اتفاقات ممکن است دلایل زیادی داشته باشد که برای افرادی که به هنر تئا‌تر مشغول هستند، چندان مهم نیست.
وی در ادامه افزود: همیشه تصور می‌کردم بزرگ‌ترین جایزه در زندگی‌ام دریافت جایزه بهترین کارگردانی در جشنواره تئا‌تر فجر است که آن را به دست آوردم. اما باید امشب اعتراف کنم که دیگر این طور فکر نمی‌کنم. زیرا وقتی در این نمایش دیدم که در مدت سه ماه تمرین و حدود دو ماه اجرا ۲۹ نفر هر شب به مدت ۲ ساعت و ۱۰ دقیقه و بدون هیچ گونه ادعای مالی، با عشق و علاقه به هنرشان، من را همراهی می‌کنند، احساس کردم بهترین جایزه را دریافت کرده‌ام. آن‌ها پای من ایستادند و من اجازه می‌خواهم با وجود اینکه امشب در میان ما هنرمندان و بزرگواران زیادی حضور دارند، اجرای آخر را به این دوستانم تقدیم کنم. اگرچه این رویه‌ای معمول نیست. اما این تنها چیزی است که می‌توانم به آن‌ها هدیه کنم.
همچنین در پایان اجرای نمایش و در حالی که همه بازیگران روی سن حضور داشتد، حسین پاکدل به معرفی عوامل نمایش پرداخت و آن‌ها را به روی سن دعوت کرد.

احمد مسجد جامعی، صادق آهنگران، محسن شریف‌زاده، نادر برهانی مرند، کوروش نریمانی، حمیدرضا نعیمی، رضا صابری، هانیه توسلی، صابر ابر، طناز طباطبایی، ستاره پسیانی، مهری آل آقا و... از میهمانان آخرین شب اجرای نمایش ترن بودند.
به گزارش روابط عمومی نمایش ترن، چون احمد مسجد جامعی، صادق آهنگران، محسن شریف‌زاده، نادر برهانی مرند، کوروش نریمانی، حمیدرضا نعیمی، رضا صابری، هانیه توسلی، صابر ابر، طناز طباطبایی، ستاره پسیانی، مهری آل آقا و.. در آخرین اجرای نمایش ترن که در بخش مرور سی و یکمین جشنواره تئا‌تر فجر به تماشای این اثر نشستند.
در حاشیه این اجرا،‌ صادق آهنگران با کارگردان، نویسنده، بازیگران و دیگر عوامل نمایش دیدار کرده و در خصوص نمایش گفت:
نمایش ترن را می‌توان از معدود نمایش‌هایی دانست که در حوزه دفاع مقدس با این کیفیت به روی صحنه رفته است. البته دست اندرکاران نمایش از حذف برخی صحنه‌ها کمی گله‌مند هستند و من واقعا نمی‌دانم که علت این دل شکستگی چیست. زیرا هرچه دقت کردم مشکل خاصی در نمایش ندیدم که علت آن را متوجه شوم.
آهنگران با اشاره به برقراری پیوندی مستحکم میان مخاطب و فضای دفاع مقدس در نمایش ترن افزود: به نظرم استقبالی که از این نمایش شد، نشان می‌دهد که گروه‌ها و اقشاری که گاهی به نادرست تصور می‌شود با شهدا و فضای جبهه و جنگ بیگانه‌اند، اتفاقا با این فضا نه تنها مانوس هستند، بلکه این اثر می‌تواند پیوند آن‌ها را مستحکمتر کند. به شرط آنکه حمایت‌های لازم صورت بگیرد.
وی همچنین ادامه داد: من در گفت‌و‌گو با بعضی از بازیگران متوجه شدم که آن‌ها تا چه اندازه با شهدا عجین شده‌اند و کلام آن‌ها این مساله را تایید می‌کرد. مردم ما هم همین طور هستند. در این نمایش هم سعی شده بود تا به خوبی و در بخش‌های مختلف بحث مربوط به جانبازان، شهدا، زلزله آذربایجان و حرف‌هایی دیگر مطرح شود. در مجموع این نمایش نشان داد که می‌توان در حوزه دفاع مقدس حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و به این واسطه سطح تئا‌تر را ارتقا بخشید.

نمایش ترن نیما دهقان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر