کد خبر: 41961 A

نمایش «روی پای سالمم تکیه کن» کار یعقوب صدیق جمالی از استان تبریز با نگاهی به اساطیر، در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر اجرا می‌شود.

ایلنا: صدیق جمالی با این توضیح که بازیگران در نمایش «روی پای سالمم تکیه کن» صرفا با تکیه بر جوهره بازی و توانایی خود به صحنه می‌آیند، گفت: در این نمایش از کمترین امکانات صحنه‌ای، آکسسوار، دکور و نور استفاده شده است.
به گزارش ایلنا به نقل از ستادخبری سی و یکمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر، وی افزود: نمایش با این ویژگی تولید شده تا در مکان‌های مختلف امکان اجرا داشته باشد و متکی بر دکور و امکانات صحنه‌ای نباشد.
صدیق جمالی با بیان اینکه در نمایش «روی پای سالمم تکیه کن» نیم نگاهی به اسطوره فرزندکشی و ویژگی‌های آن شده، اظهار داشت: در اساطیر، اسطوره فرزندکشی وجود دارد که در نمایش به شکل غیر مستقیم به آن پرداخته شده است.
در این نمایش خانمی در یک تصادف ناخواسته فرزندان خود را از دست می‌دهد. او خود را کناهگار می‌داند. وضعیت روان پریشی برای این خانم به وجود می‌آید که همسر او تلاش دارد او را به زندگی عادی برگرداند..
حامد منافی و سعیده حامد بازیگران نمایش هستند.
طراح صحنه یعقوب صدیق جمالی، طراح لباس نیره غایب‌زاده و طراح نور بهرام تقوی است.
نمایش «روی پای سالمم تکیه کن» در استان گرگان و گنبد در قالب فجر استانی به صحنه رفته است. این اثر بعد از جشنواره در تبریز اجرای عمومی خواهد شد.
نمایش همزمان با سی و یکمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر چهارشنبه (۱۱بهمن) در دو سانس ۱۶ و ۱۸ در کارگاه نمایش اجرا می‌شود.

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر