کد خبر: 422 A

مهدی كریمی:

در حوزه‌های هنر و به خصوص فیلم سازی آموزش مباحث تئوریک تا حدی می‌تواند روی سطح کاری جوانان اثر گذار باشد.

مهدی کریمی تهیه کننده در باره جایگاه جشنواره فیلم کوتاه تهران در حوزه فیلم کوتاه گفت: موفقیت هر جشنواره بستگی مستقیمی دارد با حضور فیلم‌ها و فیلم سازانی که در آن جشنواره حضور پیدا می‌کنند. برای جوان‌های فیلم ساز مهم‌ترین عامل انگزیشی برای ارائه کار بهتر دیدن شدن و صحبت کردن پیرامون فیلمشان است.
به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، مجری طرح آژانس شیشه‌ای و روبان قرمز و تهیه کننده چمران با مطلوب عنوان کردن حضور گسترده جوان‌ها در طول برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران خاطر نشان کرد: در این حضور‌ها است که ارتباط صمیمی کاری بین جوانان فیلم ساز به وجود می‌آید و باعث ایجاد یک تعامل و نزدیکی در این گروه آینده ساز جامعه می‌شود. دیده شدن و نمایش فیلم‌ها در یک محیط پر مخاطب تاثیرات آموزشی گسترده‌ای دارد.
تهیه کننده هفت پرده با اشاره به جایگاه غیر قابل انکار آموزش در حوزه فیلم کوتاه عنوان کرد: در حوزه‌های هنر و به خصوص فیلم سازی آموزش مباحث تئوریک تا حدی می‌تواند روی سطح کاری جوانان اثر گذار باشد. تجربه اندوزی و حضور می‌دانی فیلم ساز در حوزه کاریش یکی از مهم‌ترین عوامل در تربیت فیلم سازان با کیفیت است بنابراین برگزاری یک جشنواره هدفمند و نمایش فیلم‌ها بر طبق برنامه می‌تواند در کنار آموزش موثر باشد.
این تهیه کننده در بخش پایانی گفته‌هایش با تاکید بر توجه مدیران جشنواره به کیفیت گفت: اگر این رویکرد دنبال شود جشنواره در حد مطلوبی برگزار خواهد شد و مدیران جشنواره باید تمرکز اصلیشان بر پیدا کردن شیوه‌های مناسب نمایش فیلم‌ها در طول جشنواره باشد و سایر برنامه‌های جنبی مثل پذیرایی و اسکان در درجه دوم اهمیت قرار دارد.
قابل ذکر است جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از سه دوره قبل - بیست و هفتمین دوره - به عنوان تنها جشنواره در کشور آثار را با کیفیتHD به نمایش در می‌آورد.
بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، توسط انجمن سینمای جوانان ایران به دبیری هاشم میرزاخانی از ۱۰ تا ۱۶ مهرماه در تهران برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر