کد خبر: 42607 A

حاشیه‌های دو روز اول جشنواره؛

فتج الله‌زاده: فیلمی می‌سازم که مجیدی هم در آن بازی کند/مسولان جشنوراه بدنبال راضی کردن مهرجویی هستند تا در رزو چهارشنبه 18 بهمن در هنگام نمایش فیلم چه خوبه برگشتی در جشنواره حضور پیدا کند/ حاتمی‌كیا در تمام جلسات نقد و بررسی حاضر شده است.

ایلنا: سی و یکمن دوره جشنوراه فیلم فجر روز پنجشنبه در برج میلاد تهران درحالی آغاز شد که افتتاح آن با حاشیه‌های زیادی همراه بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اولین اتفاق روز اول جشنواره افتتاح جشنواره با یک اتفاق آغاز شد فیلم مستند صندلی شماره 257 قرار بود ساعت 10 صبح نمایش داده شود اما این اتفاق نیفتاد و قرار شد در رزوهای آینده به نمایش دربیاید.

فیلم گناهکاران به کارگردانی فرامرز قریببان نیز مورد استقبال قرار گرفت اما در نشست نقد و بررسی فیلم قربییان از بعضی سوالتی که پرسیده می‌شد ابراز ناراحتی کرد و آنها را سوالاتی دم دستی نامید. سام قریبیان نویسنده فیلمنامه وی گفت که در این فیلم به 72 فیلم پلیسی ادای دین کرده است.

محمدرضا شهیدی فر مجری برنامه پارک ملت امسال اجرای نشستهای نقد و بررسی را برعهده دارد. این نشستها امسال با نام جلسات گفتگوی اهالی رسانه با فیلمسازان نامگذاری شده است به همین دلیل برخلاف سال قبل از حضور منتقدان در جایگاه نشست جلوگیری شده است و خود شهیدی فر به عنوان مجری فقط سوالات را می‌خواند. حضور عکاسان نیز در تعدادی از جلسات باعث مزاحمت برای خبرنگاران شده بود که شهیدی فر اعلام کرد اگر این امر ادامه داشته باشد از حضور عکاسان جلوگری خواهد کرد.

در سالهای گذشته پذیرایی ناهار و شام با دریافت یک فیش مخصوص همراه بود اما امسال برای صرف چای نیز خبرنگاران باید برای چای در روز اول فیش تهیه می‌کردند كه با تدبیر روابط عمومی جشنواره این بخش حذف شد و دیگر نیازی به تهیه فیش برای چای نبود.

علی قویتن که با فیلم آفتاب مهتاب و زمین در جشنواره حضور دارد؛ در نشست نقد و بررسی فیلمش در جشنواره از سهراب سپهری با نیکی یاد کرد و گفت که به خاطر شبهات من به سهراب سپهری دوسال است که با پیشنهاد ساخت فیلم این شاعر مهم و بزرگ مواجه است اما تا زمانی که بیناد سینمایی فارابی یا صدا و سیسما هزینه مالی ساخت فیلم را ندهند؛ وی این فیلم را نمی‌سازد. حسین معززی نیا نیز به طنز در این نشست اعلام کرد که آفتاب مهتاب زمین مفرح‌ترین فیلمی بوده است که در جشنوراه دیده است.

علاوه بر هنرمندان فیلمهای سینمایی هنرمندانی همچون ابراهیم حاتمی‌کیا، هدیه تهرانی، رضا عطاران، رضا درمیشیان، محمد رضا شریفی‌نیا، محمدرضا عرب، هادی مقدم دوست، مهناز افشار، منوچهر محمدی، پژمان لشگری‌پور، رضا کیانیان، فرامرز قریبیان، قطب الدین صادقی، محسن خان‌جهانی، بهرام عظیمی در دو روز اول جشنواره فیلم فجر قبل توجه بود اما حضور ابراهیم حاتمی کیا که در نشستهای نقد و بررسی نیز حضور پیدا می کرد قابل توجه‌تر بود.

فیلم سینمایی آسمان زرد کم عمق به کارگردانی بهرام توکلی که بعداز درخواست عباسیان و پاسخ مثبت هیات انتخاب در بخش سودای سمیرغ حضور پیدا کرده بود در برج میلاد به نمایش در آمد و با وجود آنکه سالن اصلی برج میلاد در هنگام نمایش فیلم مملو از جمعیت بود اما جمع زیادی از تماشاگران فیلم بعد از پایان فیلم از کیفیت نامطلوب و ضعف فیلم ابراز نارضایتی کردند جلسه نشست نقد و بررسی فیلم آسمان زرد کم عمق نیز بدلیل حضور نیافتن بهرام توکلی کارگردان فیلم برگزار نشد.

فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال در برج میلاد حضور پیدا کرد از بخش‌های مختلف دیدن کرد و بعد با حضور در روابط عمومی جشنواره فیلم فجر گفت که قصد دارد تا یک فیلم سینمایی بسازد که قرار است فرهاد مجیدی در آن بازی کند و حتی شاید علی کریمی نیز در این فیلم بازی کند.

داریوش مهرجویی مدت 6 سال است که در جشنواره فیلم فجر و نشستهای نقد و بررسی حضور پیدا نمی‌کند اما امسال مسولان جشنوراه بدنبال راضی کردن وی هستند تا در رزو چهارشنبه 18 بهمن در هنگام نمایش فیلم چه خوبه برگشتی در جشنواره حضور پیدا کند.

فتح الله زاده داریوش مهرجویی جشنواره فیلم فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر