کد خبر: 42707 A

یادداشت علیرضا کرمی؛ کارگردان مستند در جست‌و‌جوی گمنامی

در زمانه‌ای که نقش فرهنگ در بافت جامعه کم رنگ‌تر گشته و در زمانه‌ای که کذب قائم مقام حقیقت گشته و در زمانه‌ای که نیاز به نقش استاد برای زدودن عبار از چهره فرهنگ ضروری‌تر گشته یافتن استادی همانند زنده یاد دکتر حسن ره آورد به مثابه کیمیایی بود در زندگی من.

ایلنا: علیرضا کرمی؛ کارگردان مستند در جست‌و‌جوی گمنامی؛ پس از نمایش این فیلم در جشنواره فیلم فجر؛ یادداشتی نوشت.

به گزارش ایلنا، این یادداشت به دنبال استقبال از سوی اهالی رسانه از این مستند نوشته شده است.

علیرضا کرمی در این یادداشت نوشته است:

نمای ۱

پس از تلاش مستمر گروه فیلمسازی در طی نزدیک ۲ سال و ووسواس زیاد برای رسیدن به کیفیتی در خور سوژه فیلم استاد مهجور ادب و هنر ایران مرحوم دکتر ره آورد سرانجام ساختد فیلم به اتمام رسید.

نمای ۲

در زمانه‌ای که نقش فرهنگ در بافت جامعه کم رنگ‌تر گشته و در زمانه‌ای که کذب قائم مقام حقیقت گشته و در زمانه‌ای که نیاز به نقش استاد برای زدودن عبار از چهره فرهنگ ضروری‌تر گشته یافتن استادی همانند زنده یاد دکتر حسن ره آورد به مثابه کیمیایی بود در زندگی من. نگارش انبوهی تحقیقات، کتاب و مقاله در زمینه ادبیات و فرهنگ ایران، همکاری در نگارش فرهنگ دهخدا، تربیت چندین نسل و ترجمه چندین اثر نمایشی بخشی از زحمات این استاد می‌باشد و به تصویر کشیدن تمام تلاشهای او کاری بس بود دشوار

نمای ۳.

با پذیرفته شدن فیلم در جشنواره فیلم فجر تلاش گروه به ثمر رسید و روز اکران فرا رسید. ساعتی قبل از اکران تمام مسائل فنی مربوط به فیلم جشنواره را با متصدی بررسی کرده و پس از اطمینان از عدم هرگونه مشکل در پخش به انتظار زمان اکران نشستیم با ۲۰ دقیقه تاخیر بالاخره چراغهای سالن خاموش شد و بر صفحه نقره‌ای رنگ سینما نام فیلم «در جستجوی گمنامی» حک گردید. خوشحال از استقبال خوب تماشاگران در انتظار بازخورد فیلم بودم اما دیری نپایید متوجه عدم انطباق صدا و تصویر شدم. با اعتراض بعضی از تماشاگران به متصدی پخش مراجعه کردم و بعد از ۳۵ دقیقه از فیلم موفق به یافتن این عزیز شدم و پس از اصلاح این نقصان تماشاگران صبور محترم به تماشای فیلم از ابتدا نشستند. خدا را شاکرم که پس از گذشت فقط ۳۵ دقیقه از فیلم موفق به یافتن متصدی پخش شدم و امیدوارم ۲۷ نمای باقیمانده سینما در ذهنم فرهنگی‌تر و هنری‌تر نقش بندد.

عوامل سازنده این فیلم مستند عبارتند از: کارگردان علیرضا کرمی، فیلم بردار و نور‌پرداز: مجید قربانی فر، صدابردار: محمد رضا صدیقی، تدوین: اصغر ثائبی – باتشکر از شهاب بشیری، عکاس صحنه: منصوره شاه بداغی، صداگذار: جواد غلامرضایی، با حضور: عزت اله انتظامی- هادی مرزبان- ایرج راد- جعفر والی- بهروز غریب‌پور، امور ارتباطات رسانه‌ای و روابط عمومی: لاله محمودی، تهیه کنندگان: محمد فراهانی – علیرضاکرمی.

مستند در جست‌و‌جوی گمنامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر