کد خبر: 43260 A

وزیر ارشاد:

امروز سایه سنگین سیاست بر هالیود حاکم است و سردمداران کاخ سفید سیاست‌های هنری را تعیین می کنند و هنرمندان نیز باید در پازل آنها حرکت کنند/آنچه ما مطرح می‌کنیم خیرخواهی برای مردم آمریکاست زیرا معتقدیم مردم آمریکا در جنگ افروزی و تصمیمات دولتمردان آمریکا نقشی ندارند.

ایلنا: سیدمحمد حسینی(وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) معتقد است که ایران خیرخواه مردم آمریکاست و امروز مردم آمریکا با سیاست‌های دولتمردان آمریکا هم پیمان نیستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینی در همایش هالیودیسم و سینما با اشاره به تاریخ انقلاب اسلامی گفت: مردم ایران 34 سال پیش انقلاب کردند تا دیگر فقط یک خانواده بر آنها حکومت نکند و دیگر نمی‌خواستند که ژاندارم منطقه و هم پیمان صهیونیسم باشند. تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نیز در همین راستا بود زیرا آمریکا با تبدیل این مرکز قصد داشت تا به انقلاب ایران ضربه بزند.

وی ادامه داد: پیام انقلاب ما از ابتدا حمایت از مظلومان و مبارزه با ستمگران بوده است به همین دلیلی گروهی از دولتمردان در جهان نمی‌خواهند که ما از مظلومانی مانند فلسطینیان حمایت کنیم و گروهی می‌خواهند ما سکوت کنیم لذا از ابتدای انقلاب این همه توطئه علیه ما صورت گرفته است و حتی جنگ هشت ساله نیز علیه ما راه‌اندازی شد.

حسینی افزود: اما مردم ما همیشه از حق دفاع کردند و هرگز آغازگر جنگ نبودند و نیستند بلکه بخاطر اعتقاد و آرمان‌های خود همیشه ایستاده و مقاومت کرده‌اند.

وی خطاب به مردم آمریکا گفت: امروز دوران تک قطبی گذشته است و ما در دوران گذار هستیم حال باید به مردم آمریکا بگوییم چرا شما باید هزینه هم پیمانی دولتمردان خود با صهیونیسم را بپردازید درحالیکه امروز این رژیم امروز رو به افول است و آنچه که ما مطرح می‌کنیم خیرخواهی برای مردم آمریکاست زیرا معتقدیم مردم آمریکا در جنگ افروزی و تصمیمات دولتمردان آمریکا نقشی ندارند.

حسینی با اشاره به وضعیت هالیود گفت: امروز سایه سنگین سیاست بر هالیود و غرب حاکم است و سردمداران کاخ سفید مسیر سیاست‌های هنری را تعیین می‌کنند و هنرمندان نیز باید در پازل آنها حرکت کنند.

جشنواره فیلم فجر همایش هالیودیسم و سینما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر