کد خبر: 45710 A

اجرای عمومی نمایش ارخش به کارگردانی مسعود دلخواه در میان استقبال هنرمندان و مردم علاقه‌مند از روز یکشنبه بیست و دوم بهمن ماه جاری در سالن چهارسو مجموعه تئا‌تر شهر آغاز شد.

ایلنا: اجرای عمومی نمایش ارخش به کارگردانی مسعود دلخواه در سالن چهارسو مجموعه تئا‌تر شهر آغاز شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی نمایش، در خلاصه داستان تئاتر- پرفورمنس «اِرِخش» چنین آمده است: در زمان منوچهر شاه پس از آنکه افراسیاب به ایران حمله می‌کند، فرشته زمین از مرزشکنی و ستم‌های او آزرده خاطر می‌شود و فرشته باران بر مردم خشم می‌گیرد و سال‌های طولانی باران نمی‌بارد. آسمان و زمین قهر می‌کنند و خشکسالی همه جا را فرامی گیرد. ایرانیان و تورانیان از خشکسالی به تنگ می‌آیند و به فکر صلح می‌افتند. تورانیان قرار را بر پرتاب یک تیر می‌گذارند تا مرز ایران و توران نمایان شود به امید آنکه پس ازآن باران ببارد؛ ارخش (آرش) کمان دارزبر دست، این کار بزرگ را برعهده می‌گیرد تا مرز بین ایران و توران را مشخّص کند و هدف والای خود را که بارش باران برای نجات مردمان ایران و توران است، به انجام برساند. او ایثارگرانه جان خود در تیر می‌نهد و این تیر با پرتابی شگفت، بسیار دور می‌رود و پس از این مرزنمایی و آشتی آسمان و زمین، باران می‌بارد و افراسیاب که شکست خورده به سر مرزهای نخستین بازمی گردد. پس از آن به یاد آرش و به شکرانه این مرزنمایی و بارش باران، هرسال در این روز جشن تیرگان برگزار می‌شود

مسعود دلخواه علاوه بر کارگردانی این اثر، دراماتورژی و تنظیم متن آن را نیز بر عهده داشته است و بیژن زرین، نوید گودرزی، مجتبی مظفری، عیسی نوری، ارشیا زرین، سارا علیا، علی سخنگو، افسون دلخواه، صادق حیدری، مریم قربانیان، راحیل روحانی‌زاده، سارا نجفی، بابک قادری، بارمان اهورا، آرش نوری، محمد مهدی شاهی، سحر ستوده، حسین اقدم نیا، فرزانه زینتی و متین قاسمی به عنوان بازیگر، در این اثر ایفای نقش می‌کنند.

این نمایش همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۹ به مدت ۷۵ دقیقه با بهای بلیط ده هزارتومان در تالار چهارسوی مجموعه تئا‌تر شهر به روی صحنه می‌رود. همچنین علاقه مندان می‌توانند برای رزرو بلیط این نمایش به گیشه تئا‌تر شهر مراجعه و یا از طریق پایگاه اینترنتی تئا‌تر شهر نسبت به رزرو بلیط اقدام کنند.

سایر عواملی که با مسعود دلخواه در این نمایش همکاری می‌کنند عبارتند از: آهنگساز: می‌رامیر می‌ری، طراح صحنه: رضا مهدی‌زاده، طراح لباس: پریدخت عابدین‌نژاد، طراح گریم: ماریا حاجی‌ها، طراح نور: رضا حیدری، طراح پوس‌تر و بروشور: آرش بدر طالعی، دستیاراول کارگردان و برنامه ریز: علی سخنگو، دستیار هنری و مسئول تمرینات بدنی: بیژن زرین، دستیار دوم کارگردان: سید جمشید حسینی، منشی صحنه: زهرا سادات طاهری، مشاوراطلاع رسانی و تبلیغات: مصطفی محمودی، روابط عمومی و امور ارتباطات رسانه‌ای: نساء نیکو، ندا تهرانی، لاله محمودی، عکس: امیر خدامی.

نمایش اِرِخش مسعود دلخواه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر