کد خبر: 45828 A

كارگردان نمایش «دوچرخ موازی»:

سعی كردم با تولید این نمایش به امام هشتم(ع) و الطاف ایشان ادای دین كنم.

ایلنا: عباس جان‌فدا كارگردان نمایش «دوچرخ موازی» كه از مشهد مقدس در سومین جشنواره تئاتر صاحبدلان حضور پیدا كرده است، حسن توجه مسئولان در برگزاری این رویداد را با ارزش و ستودنی دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری سومین جشنواره تئاتر صاحبدلان،‌ كارگردان نمایش «دوچرخ موازی»درباره زمان آغاز تولید این اثر نمایشی، گفت: پس از اعلام فراخوان شركت در جشنواره تمرینات را از اواخر خرداد آغاز كردیم و چهارماه تمرین داشتیم. درخصوص گروه بازیگران هم می‌توان گفت تقریبا تركیبی از هنرمندان پیشكسوت و جوان تئاتر مشهد را شامل می‌شود كه برای تولید این اثر دور هم جمع شدند.

این هنرمند در ارتباط با موضوع نمایش دوچرخ موازی، اظهار داشت: با توجه به نعمت هم‌جواری با امام رضا(ع) یك جور احساس ادای دین و تكلیف نسبت به شخصیت این امام بزرگوار در من وجود داشت كه سعی كردم با تولید این اثر به آن جامه عمل بپوشانم.

كارگردان نمایش دوچرخ موازی ضمن بیان اینكه با تولید این اثر سعی شد به بخش كوچكی از عنایات امام هشتم(ع) به زائران حرم اشاره شود، تصریح كرد: قصه نمایش درباره فردی به نام مصیب است كه دچار ناتوانی حركتی است و روی ویلچر می‌نشیند اما هیچكس برای حركت و ورود به حرم كمكی به او نمی‌كند. این اتفاق موجب می‌شود مصیب گمان كند امام رضا(ع) توجه خود را قطع كرده و عنایتی به وی ندارد، اما ماجرا از قرار دیگری است...

جان‌فدا با اشاره به اینكه سومین دوره حضور او در جشنواره صاحبدلان است، درباره این دوره از جشنواره، گفت: در دوره‌های گذشته به عنوان بازیگر در جشنواره حضور داشتم، در این دوره به عنوان كارگردان شركت كرده‌ام و به هر صورت اعتقاد دارم برگزاری این برنامه اتفاق مباركی است.

وی ادامه داد: در طول سال جشنواره‌های دینی زیادی برگزار می‌شد كه تجمیع كلیه آن‌ها در قالب صاحبدلان كار بسیار درست و مفیدی بود و موجب جلوگیری از حركت پراكنده و موازی كاری شد.

این هنرمند اضافه كرد: از سوی دیگر این جشنواره تنها رویداد نمایشی است كه امكان اجرای عمومی ده پانزده روزه آثار را هنگام برگزاری فراهم می‌كند و به صورت غیر رقابتی برگزار می‌شود كه این یكی دیگر از فواید جشنواره صاحبدلان است.

كارگردان نمایش «دوچرخ موازی» اضافه كرد: رویكرد مثبت دیگر اجرای عمومی آثار است كه موجب می‌شود صاحبان اصلی تئاتر، یعنی مردم از آن بهره بیشتری ببرند.

جان‌فدا همچنین به اینكه برگزاری جشنواره صاحبدلان در گروه‌های نمایشی استان‌های كشور ایجاد امیدواری دوچندان می‌كند، بیان كرد: گرچه مبالغ پرداخت شده به كمتر از نصف آنچه در فراخوان اعلام شده بود رسیده است، اما به هرحال از تمامی عوامل برگزاركننده جشنواره تشكر می‌كنم. حسن توجه و برخورد مسئولان در برگزاری و روشن نگهداشتن چراغ جشنواره دینی ستودنی است.

صاحبدلان عباس جان‌فدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر