کد خبر: 47 A

كارگردان و طراح صحنه نمایش

این نمایش از آخرین متن‌های مرحوم رادی است، فضای متن در ماه محرم حول دهه 50 و جرایانات پهلوانی و لوطی گری می‌گذرد.

ایلنا: نمایش زیر گذر سقاخانه چند روزی است در قالب برنامه امرداد تئاتر مولوی به همت تعدادی از دانش‌آموختگان دانشكده‌های تئاتر كشور روی صحنه است.

رضا رشادت كارگردان این اثر درباره موضوع اثر، گفت: نمایش از آخرین متن‌های مرحوم رادی است، فضای متن در ماه محرم حول دهه 50 و جرایانات پهلوانی و لوطی گری می‌گذرد.

وی درخصوص استقبال مخاطبان از نمایش، بیان كرد: از استقبال مخاطبان راضی هستیم چون نسبت به دیگر نمایش‌هایی كه اجرا می‌شود تماشاچیان پرتعدادتری داریم، البته شب‌های نخست تعداد كم بود كه كمی هم به دلیل كم‌كاری خود گروه بوده است.

كارگردان نمایش زیرگذر سقاخانه با اعلام این خبر كه مولوی صددرصد درآمد گیشه را به گروه پرداخت می‌كند درخصوص مدت زمان تمرین، گفت: تا زمان شركت در جشنواره دانشجویی سه ماه روی متن كار كردیم برای اجرا در مولوی هم یك ماه وقت تمرین داشتیم. نمایش یازده بازیگر دارد و در جشنواره تئاتر دانشجویی در بخش‌های كارگردانی و طراحی صحنه مقام نخست را كسب كرده و بازیگر نقش اول مورد تقدیر قرار گرفته است.

احسان عبدی طراح صحنه این اثر با بیان اینكه در طراحی دكور و لباس بچه‌ها سعی شده توجه به جزئیات بیشتر باشد، بیان كرد: برخی از كلیاتی كه در متن به آن‌ها اشاره شده بود را كمتر كردیم و به جزئیات شاخ و برگ بیشتری دادیم.

وی ادامه داد: با توجه به شكل تالار مولوی طراحی صحنه به گونه‌ای بود كه به عمق صحنه بیشتری دست پیدا كنیم، همچنین مخاطبان طوری در سالن می‌نشینند كه رفت و آمد بازیگران را ببینند و اتفاقات در فاصله كمی از آنها روی بدهد، این عامل موجب می‌شود مخاطبان بیشتر در نمایش مشاركت داشته باشند.

عبدی هزینه پایین طراحی صحنه این اثر را یكی از ویژگی‌های خوب كار دانست و افزود: در انتخاب مواد و لوازم ساخت دكور و طراحی صحنه این نمایش بسیار دقت كرده‌ایم تا جایی كه امكان دارد با هوشمندی و خلاقیت هزینه‌ها را كاهش دهیم تا باقیمانده به بخش‌های دیگر كار تزریق شود.

لازم به ذكر است اجرای این نمایش تا دو روز دیگر ساعت20:30 در تالار مولوی ادامه دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر