کد خبر: 50378 A

"رام کردن مرد سرکش" بازتاب واقعیتی اجتماعی در ژانر طنز و کمیک است که نمود عینی آن را نیز در جامعه می‌بینیم.

ایلنا: نویسنده و کارگردان پیشکسوت کشورمان این روز‌ها «رام کردن مرد سرکش» را در سالن استاد سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز روی صحنه برده و رونق تازه‌ای به تئا‌تر البرز بخشید.

به گزارش ایلنا در کرج، شامگاه شنبه چراغ‌های سالن استاد سیروس صابر بر روی استیج روشن شد و تازه‌ترین اثر داود فتحعلی بیگی «رام کردن مرد سرکش» رونق تازه‌ای به تئا‌تر البرز بخشید.

جمعیت زیادی از مشتاقان به تئا‌تر در این شب صندلی‌های سالن سیروس صابر را پر کردند. فتحعلی بیگی هم در جمع علاقمندان به آثارش حاضر شد و با خنده‌های آن‌ها خندید و با همذات پنداری مخاطبانش به شعف آمد.

موسیقی، لهجه و گویش، دیالوگ‌ها و طراحی صحنه در کنار بازی روان بازیگران در این نمایش اثری متفاوت را همانند سایر آثار وی خلق کرده است.

داود فتحعلی بیگی نویسنده و کارگردان نمایش «رام کردم مرد سرکش»، درباره اجرایی که این روز‌ها روی صحنه رفته و با استقبال خوبی نیز همراه بوده است؛ گفت: نمایش «رام کردن مرد سرکش» در ژانر اجتماعی قصه جوانی را روایت می‌کند که مخالف ازدواج مجدد مادرش است و ادامه داستان نیز حول این موضوع به نمایش درمی آید.

وی افزود: در واقع «رام کردن مرد سرکش» بازتاب واقعیتی اجتماعی در ژانر طنز و کمیک است که نمود عینی آن را نیز در جامعه می‌بینیم.

فتحعلی بیگی گفت: به کارگیری لهجه و گویش‌های به کار رفته در این اثر برای مردم استان البرز که خود ایرانی کوچک هستند و اقوام و قومیت‌های مختلف را تشکیل می‌دهند بسیار جالب بوده است و به نظر می‌رسد این مولفه در جذب تماشاچی و مخاطب تئا‌تر بی‌تاثیر نبوده باشد.

بازیگران اصلی تازه‌ترین اثر داود فتحعلی بیگی عبارتند از: سید محمد باباحیدری، محبوبه کاسب وطن، شراره یوسفی، داوود معینی کیا، کریم قلی‌زاده و سعید جلالی که در جایگاه دستیار کارگردانی در نمایش «رام کردن مرد سرکش» استاد فتحعلی بیگی را همراهی می‌کند.

اجرای نمایش رام کردن مرد سرکش از روز چهارشنبه آغاز شده و تا ۲۰ اسفند ماه نیز هرشب ساعت ۱۹ در سالن استاد سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز به اجرای عمومی می‌رود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر