کد خبر: 50399 A

ورود تئاتر به شبكه سوم سیما؛

خطیبی: از این به بعد ادامه كار به حمایت هنرمندان و علاقه‌مندانی نیاز دارد كه معتقد هستند باید میان هنرتئاتر و تلویزیون پیوند برقرار كنیم.

ایلنا: اشكان خطیبی و علی سرابی به مدت 30 شب برنامه‌ای 30دقیقه‌ای برای مخاطبان روی آنتن خواهند برد كه طی آن برای مخاطبان هر شب 15دقیقه نمایش اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، خطیبی با بیان اینكه چنین برنامه‌ای سال‌های دور توسط عزت‌الله انتظامی و بازیگران هم‌دوره ایشان در تلویزیون اجرا می‌شده است، درخصوص رابطه آن با برنامه‌ای كه در گذشته با همكاری رامبد جوان اجرا می‌شد، گفت: در برنامه‌ای كه همراه با رامبد جوان اجرا شد تلاش زیادی داشتیم كه به اجرای تئاتر به صورت تخصصی نزدیك شویم، اما آنچه در این دوره با همكاری علی سرابی اتفاق خواهد افتاد بیش از گذشته به هنر تئاتر به صورت تخصصی نزدیك‌ می‌شود، از طرفی پیوند هرچه بیشتر هنر نمایش از طریق تلویزیون با مردم یكی دیگر از اهداف مهم ما خواهد بود.

او ادامه داد: پیش‌تر قرار بود برنامه را از تاریخ 10 اسفند تا 10 فروردین ماه به مدت یك ماه برای مخاطبان اجرا كنیم، اما فعلا نمی‌توان تاریخ مشخصی را بیان كرد شاید چند روزی جابه‌جایی اتفاق بیفتد. آنچه ما درنظر داریم اجرای 15 تا 20 دقیقه نمایش زنده در تلویزیون برای مردم است.

این هنرمند با بیان اینكه نام این برنامه به زودی مشخص خواهد شد، درباره زمان و افرادی كه با او برای اجرایی شدن این طرح در تلویزیون همكاری می‌كنند، اظهار كرد: علی سرابی، امید سهرابی به عنوان نویسنده و مهدی مظلومی به عنوان كارگردان تلویزیونی در این پروژه باهم همكاری خواهیم داشت كه به مدت یك ماه هرشب با مدت زمان 30دقیقه از طریق شبكه سه برای مخاطبان اجرا خواهد شد.

بازیگر نمایش «خدای كشتار» ضمن بیان اینكه به احتمال زیاد هر شب میهمان ویژه‌ای در برنامه داشته باشیم، تصریح كرد: درنظر داریم از بازیگران با سابقه و توانمند تئاتر در این اجراها استفاده كنیم كه پس از مشخص شدن هریك اعلام خواهد شد.

خطیبی همچنین با اشاره به اینكه همراه اول حامی مالی این برنامه است، گفت: شاید مسابقه‌ای برای پیوند بیشتر مخاطب با برنامه نیز طراحی كنیم كه به قید قرعه جایزه‌ای به برندگان اعطا شود.

وی با تاكید بر این نكته كه هیچ محدودیتی برای درخصوص موضوع متون نمایشی این برنامه وجود ندارد، گفت: برای نگارش متن‌ها به امید سهرابی اعتماد زیادی كردیم و اتفاقا خیلی بهتر است كه متن زودتر نوشته می‌شود. به نظر من این برنامه از طرف مخاطبان با استقبال زیاد مواجه می‌شود و به سرعت تماشاچی خود را پیدا خواهد كرد.

خطیبی در پایان با اشاره به اینكه ادامه برنامه به حمایت اهالی تئاتر نیاز دارد، تصریح كرد: از این به بعد ادامه كار به حمایت هنرمندان و علاقه‌مندانی نیاز دارد كه معتقد هستند باید میان هنرتئاتر و تلویزیون پیوند برقرار كنیم. ما نیز به سهم خود تا جایی كه امكان اجرای نمایش در تلویزیون و شبكه سوم سیما مهیا شود جنگیدیم از این به بعد باید ببینیم دوستانی كه به حضور نمایش در رسانه ملی علاقه دارند از ما حمایت می‌كنند یا خیر؟

شبکه سوم اشکان خطیبی علی سرابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر