کد خبر: 54011 A

شورای مرکزی کانون فیلمنامه نویسان مطرح کرد:

برگزاری گردهمایی به منظور تأسیس کانون موضوعیت ندارد و اقدامی تأسف‌بار در راستای دوپاره کردن یکی از قدیمی‌ترین صنوف سینمای ایران است.

ایلنا: شورای مرکزی کانون فیلمنامه‌نویسان ایران با انتشار بیانیه‌ای به تلاش‌های گروهی برای دوپاره کردن صنف فیلمنامه‌نویسان  اعتراض کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، متن این بیانیه بدین شرح است:

در پی بروز اختلاف نظر میان اعضای شورای مرکزی کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران؛ پیرامون روند قانونی شدن اصناف، دو تن از اعضای شورای مرکزی با جلب همکاری برخی دیگر از فیلمنامه‌نویسان، اقدام به اعلام هیئت مؤسس برای تشکیل صنف قانونی فیلمنامه‌نویسان کردند. شورای مرکزی کانون، طی چند نشست فوق‌العاده کوشید دوستان و همکاران جدا شده را نسبت به لزوم حفظ وحدت و انسجام صنفی ترغیب کند. اما آنها با پافشاری بر مواضع خود، نخستین مجمع عمومی خود را با نام هیأت مؤسس اعلام کرده‌اند.

شورای مرکزی کانون ضمن ابراز تأسف عمیق از این رفتار غیرصنفی اعتقاد دارد که کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران از تشکل‌های پیشتاز اصناف سینمای ایران است که سابقه تأسیس آن به پیش از شکل‌گیری جامعه اصناف سینمای ایران بازمی‌گردد. به اعتقاد ما برگزاری گردهمایی به منظور تأسیس کانون موضوعیت ندارد و اقدامی تأسف بار در راستای دو پاره کردن یکی از قدیمی‌ترین صنوف سینمای ایران است.

این بیانیه به امضای جابر قاسمعلی، حسن مهدوی فر، حسین ایری، علی اکبر قاضی نظام، خسرو دهقان، کامران ملکی، فرهاد توحیدی از اعضای شورای مرکزی کانون فلیمنامه‌نویسان رسیده است.

خانه سینما شورای مرکزی کانون فیلمنامه نویسان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر