کد خبر: 54227 A

قطب الدین صادقی:

هر نوع احترام و ارزش گذاری به اشخاصی را که جزو داشته‌های ملی ما محسوب می‌شوند، به سود فرهنگ و هنر دوران ماست.

ایلنا: صادقی با اشاره به سالن استاد سمندریان در تماشاخانه ایرانشهر؛ تاكید كرد: احترام به پیشکسوتان تئا‌تر، جدی شمردن فرهنگ نمایش است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی تماشاخانه ایرانشهر، قطب الدین صادقی گفت: اگرچه آثار ارزشمندی از تئا‌تر ایران و جهان در تماشاخانه ایرانشهر اجرا شده ولی در برخی زمانهای ابتدایی شروع به کار این سالن، بعضا نمایشهایی به روی صحنه می‌رفتند که مارک و مهر و موم تجاری داشتند.
وی با بیان اینکه چنین تفکری در دوره مدیریت جدید عوض شده، افزود: من شخصا اعتقاد داشتم حال که این دوسالن به فضای تئاتری اضافه شده، باید اجازه داد برای اجرای آثار بزرگ مورد استفاده واقع شود و خوشبختانه این اتفاق در زمان مدیریت فعلی رخ داد.
صادقی همچین در خصوص نامگذاری سالنهای تئا‌تر به اسم اساتید این رشته گفت: هر نوع احترام، ارزش گذاری و بزرگداشت اشخاصی که جزو داشته‌های ملی ما محسوب می‌شوند، به سود فرهنگ و هنر دوران ماست و اعتماد به نفس ملی و فرهنگی را بالا می‌برد و کاملا صحیح و پسندیده است.
این استاد تئا‌تر ادامه داد: احترام به جایگاه افرادی همچون حمید سمندریان، بیژن مفید، عزت الله انتظامی، غلامحسین ساعدی، علی نصیریان و کسانی که نسل قدیمی هنر نمایش هستند و شهرت ملی دارند، جدی شمردن فرهنگ نمایش و هنر در جامعه است و نباید به یکی دو نفر محدود شود و از سایر بزرگان نیز نباید غافل ماند.
کارگردان نمایش «مکبث» با اشاره به اینکه در تمام رشته‌ها، سالنهای مخصوص آن رشته به اسم بزرگان و نام‌آوران گره خورده است، یادآور شد: در ورزش هم چنین است و سالن‌ها را به نام بزرگان این رشته همچون تختی نامگذاری می‌کنند؛ بنابراین از افراد شاخص فرهنگ نمایش نیز باید قدردانی کرد زیرا زحمت کشیده‌اند و عرق ریزان روح داشته‌اند و جامعه باید یاد بگیرد سپاسگزار بزرگان خودش باشد.

قطب الدین صادقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر