کد خبر: 59259 A

قادر آشنا در گفتگو با ایلنا خبر داد:

مجموعه تئاتر خیابانی و آقای نوشیر 24ساعته پای كار بودند، تمام مناطق مرزی و جنگی كشور را سركشی كردند تا چگونگی اجراها را با دقت زیرنظر بگیرند.

ایلنا: مدیركل مركز هنرهای نمایشی از اجرای 1392 نمایش محیطی در ایام نوروز خبرداد و همچنین اعلام كرد مراسم پایانی «اردیبهشت تئاتر ایران» احتمالا در یكی از استان‌های هم‌جوار تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آشنا در توضیح این خبر با بیان اینكه طی ایام نوروز گام مهمی در بحث تئاتر خیابانی برداشته شد، گفت: ابتدا اطمینان نداشتیم بتوانیم تمام و كمال برنامه را به اجرا برسانیم چون طی این برنامه قرار شد طی 20 روز اجرای تئاتر خیابانی در استان‌های ایلام، خوزستان، كرمانشاه، آذربایجان غربی و كردستان داشته باشیم.

وی با تاكید براینكه بار عمده اجرای این پروژه بردوش هنرمندان استان‌ها گذاشته شد، ادامه داد: امروز پس از اتمام تعطیلات می‌توانم اعلام كنم 1392 اجرای عمومی در استان‌های یاد شده برای مخاطبان اجرا شد كه برای اولین بار اتفاق افتاد و ما تنها حدود 40 اجرا از برنامه اولیه فاصله داشتیم.

مدیركل مركزهنرهای نمایشی ضمن اشاره به تلاش‌های شهرام نوشیر مدیر کانون تئاتر خیابانی، اظهار داشت: مجموعه تئاتر خیابانی 24ساعته پای كار بودند و تمام مناطق مرزی و جنگی كشور را سركشی كردند تا چگونگی اجراها را با دقت زیر نظر بگیرند.

آشنا همچنین درخصوص منابع مالی و تسویه حساب گروه‌های محیطی اجرا كننده، گفت: منابع اجرای این طرح پیش از آغاز سال جدید تامین شد تا مشكلی از این بابت وجود نداشته باشد. سابقه ندارد كه طی مدت 20روز این تعداد اجرای محیطی داشته باشیم.

وی با بیان اینكه مستندات تمامی نمایش‌های اجرا شده برای ارائه به رسانه‌ها تا آخر فروردین آماده خواهد شد، افزود: نكته بسیار تحسین برانگیز دیگری كه در ایام نوروز اتفاق افتاد تلاش همكاران تئاتر سیار ما بود كه با 25گروه نمایشی تعداد 60 نمایش را در بوستان‌ها و اماكن تفریحی شناخته شده سطح شهر تهران برای هم‌وطنان به اجرا گذاشتند كه 13 فروردین به اتمام رسید.

مدیركل مركزهنرهای نمایشی در پاسخ به این سوال كه باتوجه به شروع برنامه‌های اردیبهشت تئاتر ایران چه برنامه‌هایی برای برگزاری این رویداد در سال جدید پیش‌بینی شده است، اظهار كرد: طی ابلاغیه‌ای به استان‌های كشور، نظر تمام انجمن‌ها و دست‌اندركاران تئاتر شهرهای كشور دریافت شد كه بررسی نظرات و پیشنهادها همچنان ادامه دارد و نتیجه قطعی تا پایان هفته آنیده اعلام می‌شود.

وی در انتها تاكید كرد: به احتمال زیاد برگزاری مراسم اختتامیه این رویداد در سال جدید به یكی از استان‌های هم‌جوار تهران یا یكی از شهرهایی كه تقاضای میزبانی را داشتند انتقال پیدا می‌كند تا تمركز برگزاری مراسم پایانی اردیبهشت تئاتر ایران تنها در تهران متمركز نباشد.

قادر آشنا مدیرکل مرکزهنرهای نمایشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر