کد خبر: 606 A

980 اثر از هفتاد و دو کشور دنیا برای شرکت در جشنواره افق نو ارسال شده که در مرحله انتخاب آثار برای نمایش و شرکت در بخش مسابقه است.

با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره بین المللی فیلمسازان مستقل«افق نو»، آثارنمایندگان 72 کشور در دبیرخانه جشنواره ثبت شد. بیشترین آثار ارسال شده به جشنواره از کشورهای امریکا، انگلیس و اسپانیاست.

به گزارش ایلنا، 980 اثر از هفتاد و دو کشور دنیا برای شرکت در جشنواره افق نو ارسال شده که در مرحله انتخاب آثار برای نمایش و شرکت در بخش مسابقه است.

تا امروز نیز حضور دو فیلم ساز آمریکایی به عنوان داور قطعی شده است؛ «اسکات فرانک» و «دارنل استفان سامرز». فرانک فیلمسازی است که هم اکنون ساخت فیلمی با موضوع سقوط هواپیمای ایرباس مسافربری ایرانی به دست ناووینسنسآمریکایی را در دست دارد. سامرز هم که خود از کهنه سربازان جنگ ویتنام است، علاوه بر فیلمسازی، از فعالان سیاسی و اجتماعی اروپا و امریکا به شمار می آید.

جشنواره فیلم افق نو از 12 تا 16 شهریور ماه در مجموعه سالن های سینما فلسطین به نمایش درمی آید. تمامیآثار با بهره گیری از ابزارها و امکانات فضای مجازی از تاریخ اول خرداد ماه تا 20 مرداد به دبیرخانه ارسال شده است. داوری این آثار همچنان ادامه دارد و در روزهای آینده نام فیلم های منتخب برای نمایش منتشر می شود.

جشنواره افق نو در 9 بخش اجرا می شود؛ جنبش جهانی اشغال، بیداری اسلامی، مقاومت در برابر اشغالگران، جنبش های ضد جنگ، بحران های اقتصادی در غرب، نقش لابی های صهیونیستی در بحران های سیاسی و اقتصادی غرب، اسلام هراسی و ایران هراسی، جهان بدون تروریسم و سلاح هسته ای و جهانی به سوی عدالت پایدار.

جدای از نمایش آثاری در این 9 بخش، همزمان با برپایی جشنواره، کنفرانس ها و نشست های خبری نیز با حضور اندیشمندان و صاحب نظران عرصه های سیاسی و اقتصادی با هدف کنکاش و گفتگوی بیشتر برگزار می شود. این نشست ها با توجه به موضوعات جشنواره و فارغ از مسائل مرتبط به فیلم ها در هتل ارم برپا می شود.

در میان فیلم های منتخب علاوه بر آثار مستند، آثار داستانی نیز در قالب فیلم های کوتاه و نیمه بلند وجود دارد. تمامی فیلم های منتخب در جشنواره از سال 2010 به بعد تولید شده است. بیشترین آثار ارسال شده به جشنواره از کشورهای امریکا، انگلیس و اسپانیاست.از همین رو بیش از 90 درصد آثار علاوه بر هماهنگی با محتوای جشنواره، با جدیدترین وسایل و ابزار روز دنیا تولید شده است.آمریکا با بیش از 250 اثر گوی سبقت را از دیگر کشورها ربوده است.

در جشنواره بین المللی افق نو فیلم سازان ایرانی هم در کنار فیلم سازان خارجی به رقابت می پردازند. آثار منتخب، پس از دریافت مجوزهای پخش از مراجع قانونی، از ساعت 14 تا 20 در چهار سانس و در سینما فلسطین به نمایش درمی آید. پس از نمایش هر فیلم، نشست خبری یا نقد و بررسی در محل سینما برپا می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر