کد خبر: 620 A

در آستانه جشنواره فیلم دفاع مقدس؛

با تلاش‌های شبانه روزی که در حال انجام است پیش بینی می‌شود سینماهای مهتاب و آسیا تا ۲۰ شهریور آماده بهره‌برداری شوند.

ایلنا: دو سالن سینمایی جزو سالن‌های فرسوده شهر کرمان بودند که با حمایت ستاد برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت و دفاع مقدس از ابتدای ماه مبارک رمضان در دست بازسازی و بهسازی قرار گرفته است.


 به گزارش ایلنا، با تلاش‌های شبانه روزی که در حال انجام است پیش بینی می‌شود سینماهای مهتاب و آسیا تا ۲۰ شهریورآماده بهره برداری شوند و فضاسازی و سایر اقدامات لازم آن برای میزبانی از برنامه‌های جشنواره فیلم دفاع مقدس فراهم می‌شود.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان علاوه بر بازسازی و تجهیز این دو سینما، سالن سینمایی شهرتماشا کرمان نیز، در راستای برگزاری جشنواره فیلم دفاع مقدس به سیستم صدای دالبی مجهز می‌شود.

وی اضافه کرد: تعویض تابلوی اکران، رنگ آمیزی کل سینما، بازسازی اساسی سرویس‌های بهداشتی، تعویض پرده نمایش، کف سازی سالن‌ها و نصب کفپوش، بازسازی سیستم‌های سرمایش و گرمایش، اصلاح درب‌های سالن نمایش، اصلاح سیستم برق رسانی و کابل کشی، اصلاح اساسی گیشه، بازسازی سیستم روشنایی سالن‌های نمایش، اصلاح نور عمومی سالن‌های ورودی، تعویض صندلی‌ها، تعویض صندلی‌های سالن انتظار، تعویض آکوستیک سینما، ساخت نمازخانه، کفپوش نمودن کامل سالن انتظار اصلی سینما، نصب تابلوی بزرگ نام سینما و... از جمله تغییرات این دو سالن سینمایی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به برکات مادی و معنوی برگزاری جشنواره فیلم دفاع مقدس برای استان گفت: بیش از ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار برای بازسازی سینماهای شهر کرمان در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در کرمان رویداد منحصر به فردی در استان کرمان است.
و معتقد هستیم که آنچه امروز به عنوان بیداری اسلامی شاهد آن هستیم، نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت سلحشور ایران اسلامی در دفاع مقدس است.
سعیدی عنوان کرد: حضور فیلم‌سازان و مشارکت ۱۵۱ کشور در این دوره از جشنواره حاوی پیام ارزشمندی است و می‌طلبد در باب رهاوردهای جشنواره ‌‌نهایت تلاش صورت گیرد.
وی با بیان اینکه در کنار معنویت و تعاملی که این جشنواره برای اهالی سینما رقم می‌زند، بستری برای اعتلای حوزه مقاومت فراهم شده و به بخش زیرساخت‌ها نیز توجه ویژه می‌شود.
سعیدی با اشاره به بازسازی سه سینمای شهر کرمان تصریح کرد: رفع نقص سیستم صدای سینما شهر تماشا با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان در حال انجام است.
وی گفت: بازسازی سینماهای مهتاب و آسیای کرمان نیز از ابتدای مرداد ماه جاری آغاز شده و تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیون تومان برای آن اعتبار در نظر گرفته شده است.
سعیدی خاطرنشان کرد: علاوه بر تجهیز و بازسازی داخلی، نمای سینما‌ها نیز در حال تغییر است و تاکنون ۵۰ درصد از فعالیت پیشرفت دارد و حداکثر تا یک هفته قبل از آغاز جشنواره پایان می‌یابد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اذعان داشت: سالن‌های وحدت، برق و عماد کرمان نیز برای نمایش فیلم‌های ویدیویی در نظر گرفته شده است.
سعیدی خاطرنشان کرد: امیدواریم رهاورد این دوره جشنواره فیلم مقاومت در راستای تقویت روحیه فداکاری و ایثار ارزشمند باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر