کد خبر: 63173 A

هاشمی رفسنجانی در دیدار با عوامل سریال معمای شاه مطرح كرد:

باید به نقش و سهم همه گروه‌ها، جمعیت‌ها و افراد در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی و اثرگذاری هر یك پرداخته شود، هرچند ممكن است نقش هر یك در مقاطع مختلف پررنگ‌تر، كم‌رنگ و یا حتی بی‌رنگ شده باشد.

ایلنا: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار كارگردان، تهیه‌كننده و جمعی از بازیگران مجموعه تلویزیونی معمای شاه كه در سازمان صداوسیما در حال تولید و ساخت است، توصیه کرد: باید سعی شود واقعیت‌های تاریخی بدون هیچ‌گونه سیاسی‌كاری و تحریف منعكس شود و اگر در ساخت این مجموعه و بیان تاریخ زنده سیاسی كشور امانت حفظ شود، اثر هنری قابل دفاع و موجب سرافرازی كشور خواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی(رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام) در این دیدار با ابراز خرسندی از ساخت این مجموعه تلویزیونی كه به وقایع و حوادث تاریخ سیاسی كشور از سال 1317 تا 1359 می‌پردازد و تشكر از دست‌اندركاران و هنرمندان این مجموعه و سازمان صداوسیما گفت: تاریخ‌نگاری در مورد عصری كه بیشتر تاریخ‌سازان آن هنوز در قید حیات هستند، سخت و در عین حال حساس و كار بزرگی است و امید می‌رود این مقطع مهم از تاریخ زنده سیاسی كشورمان كه به دوران پهلوی تا پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد، بدون تحریف و براساس واقعیت‌ها ساخته شود تا مورد تعرّض و انتقاد قرار نگیرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به ریشه‌های انقلاب اسلامی از دوران مشروطه تا مقطع پیروزی كه عوامل بسیاری در شكل‌گیری آن دخیل بودند، گفت: باید در این اثر بزرگ هنری به نقش و سهم همه گروه‌ها، جمعیت‌ها و افراد در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی و اثرگذاری هر یك پرداخته شود، هرچند ممكن است نقش هر یك در مقاطع مختلف پررنگ‌تر، كم‌رنگ و یا حتی بی‌رنگ شده باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود در مورد برخی وقایع انقلاب اسلامی و نقش مردم و مبارزان در وقایع تاریخی انقلاب، به نقل خاطراتی از دوران سخت مبارزه پرداخت و برای دست‌اندركاران این مجموعه و سایر هنرمندان توانمند كشور آرزوی توفیق كرد.

در ابتدای این دیدار محمدرضا ورزی(كارگردان این مجموعه) با تشكر از اهتمام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به آثار هنری و هنرمندان متعهد كشور، گزارشی از روند ساخت مجموعه تلویزیونی معمای شاه را به اطلاع ایشان رساند.

وی گفت: این اولین اثر تاریخی در این حجم از مجموعه‌های تلویزیونی است كه به تاریخ ظهور تا سقوط خاندان جبّار پهلوی در كشور می‌پردازد.

وی هدف از این دیدار را كسب رهنمود از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مورد تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان یكی از بانیان مبارزات قبل از انقلاب و نقش‌آفرینان اصلی پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی ذكر كرد.

در این دیدار بخش‌هایی از تصاویر پشت صحنه و شخصیت‌های این مجموعه تلویزیونی و نحوه تعیین بازیگران و چهره‌پردازی‌ها به اطلاع ایشان رسانده شد.

هاشمی رفسنجانی معمای شاه محمد رضا ورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر