کد خبر: 63279 A

مصطفی زمانی و سیدجواد هاشمی به شورا نمی‌روند؛

در مطالعات خود درباره وظایف و اختیارات شورای شهر به این نتیجه رسیدم که شورای شهر تهران جایگاه مهمی در ساخت و ساز شهری همچنین ارتقا فرهنگ شهرنشینی دارد.

 ایلنا: حبیب‌اله کاسه‌ساز(تهیه‌کننده سینما) به‌صورت رسمی نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات چهارمین دوره شورای شهر تهران اعلام کرد.

کاسه‌ساز در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این مطلب افزود:‌ مهدی چمران و حسن بیادی(اعضای شورای شهر) از من دعوت کردند تا در انتخابات شورای شهر نامزد شوم. بعد از این دعوت؛ من برنامه‌های خود را آماده کردم و بعد از برگزاری چند جلسه نسبت به اعلام آمادگی و همچنین ثبت نام برای انتخابات اقدام کردم.

کاسه‌ساز بااشاره به میزان آشنایی خود با شورای شهر و مدیریت شهری گفت: مطالعات خود را درباره وظایف و اختیارات شورای شهر آغاز کرده بودم و در طی این مطالعات به این نتیجه رسیدم که شورای شهر تهران جایگاه مهمی در ساخت و ساز شهری همچنین ارتقا فرهنگ شهرنشینی دارد.

وی با اشاره به برنامه‌های خود برای حضور در شورای شهر گفت: من تجربه 30 ساله در سینما و تهیه‌کنندگی دارم و طی بررسی‌های خود به این نتیجه رسیدم هرچند کارهای خوبی در شورای شهر انجام گرفته اما از لحاظ فرهنگی کارهای بسیاری می‌شود انجام داد که شاید تاکنون انجام نشده باشد.

وی ادامه داد: باتجربه‌ای که من در سینما دارم می‌توانم باحضور در شورای شهر به فرهنگ و هنر کشور خدمت کنم زیرا جایگاه شورای شهر از لحاظ تصمیم‌گیری جایگاه بالایی است و نقش تصمیمات این شورا در توسعه کارهای فرهنگی بسیار مهم است.

کاسه‌ساز افزود: به نظر من؛ حتی باید در حوزه ساخت و ساز هنری نیز بحث فرهنگ و هنر جدی تلقی شود و در این میان بحث ساخت اماکن فرهنگی مانند سینما و تئاتر بسیار مهم است.

وی درباره حضور خود در کمیسیون‌های شورای شهر گفت: اگر مورد اقبال مردمی قرار بگیرم و رای لازم برای حضور در شورا را به دست بیاورم به طور قطع یکی از کمیسیون‌هایی که در آن عضو خواهم بود، کمیسیون فرهنگی است زیرا باتجربه خود می‌توانم در این بخش موثر باشم.

کاسه‌ساز درباره حضور سایر هنرمندان گفت‌: پیش از این قرار بود مصطفی زمانی و سیدجواد هاشمی نیز به عنوان نامزد در انتخابات شرکت کنند اما با تماس تلفنی که با آنها گرفتم؛ متوجه شدم که هر دو نفر آنها به دلیل مشغله کاری از این امر انصراف داده‌اند.

شورای شهر تهران حبیب کاسه ساز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر