کد خبر: 63419 A

«عمو سام من» یکی از نمونه‌های آثارنمایشی موسوم به طیف زبان محور است که از دهه80 به بعد در تئاتر آمریکا نمودی چشمگیر داشته‌اند.

ایلنا: «مردی که با علف اشتباهش می‌گرفتند» به کارگردانی ابراهیم پشت کوهی بر اساس متن نمایشی «عمو سام من» اثر«آلن جنکین» آمریکایی با گروهی از بازیگران تهران در بندرعباس و دو شهر دیگر هرمزگان، اجرا می‌شود.
به گزارش ایلنا، این اثر که پیش از این در بخش ویژه استادان جشنواره نمایشنامه‌خوانی مولوی اجرا شد، توسط پشت کوهی بازنویسی و کارگردانی شد وبا نقش خوانی هادی اسکندری، امین سالاری، زهرا مولایی، مینا کریمی جبلی، سارا سجادی،سعید احمدی، غزال پرتو، احلام سلمانی و میثاق زارع، بازیگران مهمان از تهران، این رزها تا 31 فروردین، ساعت 19 در پلاتو آفتاب بندرعباس اجرا می‌شود و اول و دوم اردیبهشت نیز دردو شهر بَستک و بندر لنگه به صحنه می‌رود. همچنین موسیقی این اجرا توسط بهرنگ عباس پور، محمد سایبانی و بهنام پائیزه اجرا می‌شود.
«عمو سام من» یکی از نمونه‌های آثارنمایشی موسوم به طیف زبان محور است که از دهه80 به بعد در تئاتر آمریکا نمودی چشمگیر داشته‌اند. این اثر ساختاری سوررئالیستی و پازل مانند دارد که براساس تصادف و دور باطل بنا شده است و در این اثر که شباهت زیادی با نمایشنامه‌های ابزود دارد، ارتباطات چند لایه‌ای بین شخصیت‌ها ایجاد می‌شود و آدم‌های بیگانه ناگهان در کنار هم قرار می‌گیرند و بدون جلب نظر هم از کنار هم عبور می‌کنند.
این نمایشنامه که توسط نشر بیدگل چاپ شده، ترجمه علی حاج ملا علی است و داستان آن درباره «عمو سام من » مرد خنزرپنزر فروشی است که برای یافتن برادرش که ارثیه مشترکشان را دزدیده، سفر می‌کند و در این سفر با موقعیت‌های غیرعادی و مکان‌های مضحکی مواجه می‌شود. او که در هتلی ساکن است، داستان زندگی اش را برای تماشاگران می‌گوید و...
مدیرتولید این اجرا، فرهاد خوشه بر است و امین سالاری به عنوان دستیارکارگردان نیز با گروه همکاری می‌کند.
مهدی آشنا وحسن بردال نیزعکاسان این اجرا هستند وفروغ سجادی به عنوان مدیرروابط عمومی گروه «تی توک» در این اجرا حضور دارد.

 

هرمزگان تی توک ابراهیم پشت کوهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر