کد خبر: 6365 A

در پاسخ به ایلنا مطرح شد:

ارشاد با حوزه هنری درخصوص نحوه اکران فیلمها در تهران و شهرستانها به تفاهم کامل رسیده است/ باید اساسنامه خانه سینما اصلاح شود و همچنین انتخابات مجدد در خانه سینما برگزار شود.

 ایلنا: سید محمد حسینی(وزیر فرهنگ ارشاد و اسلامی) معتقد است که امروز بین حوزه هنری و و ارشاد تفاهم کامل درباره نحوه اکران فیلمهای سینمایی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمحمد حسینی در حاشیه مراسم افتتاح دوازدهیمن دوره جشنواره فیلم مقاومت در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست تعدای از سینماگران در اعتراض به نحوه اکران فیلمهای سینمایی توسط حوزه هنری گفت: ما با حوزه هنری در خصوص نحوه اکران فیلمها در تهران و شهرستانها به تفاهم کامل رسیده ایم و دیگر نیازی نیست که به این قضیه دامن زده شود و این تفاهم حتی در بحث جایزه اسکار نیز کاملا مشخص بود.

وی ادامه داد: حوزه هنری نظر و دیدگاه خود را درباره فیلمهای سینمایی که در سال گذشته در جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمده؛ اعلام کرده است فیلمهای که قرار است بعدا اکران شود را نیز اعلام می‌کند.

حسینی افزود: در بحث تفاهم با حوزه هنری موضوع ممیزی مجدد مطرح نشده است.

وزیر ارشاد درباره آخرین وضعیت خانه سینما گفت: باید اساسنامه خانه سینما اصلاح شود و همچنین انتخابات مجدد در خانه سینما برگزار شود.

وی ادامه داد: ما علاقه داریم همه سینماگران در این زمینه و اصلاح اساسنامه همکاری لازم داشته باشند همچنینی ما در حال برررسی معرفی نماینده ارشاد برای حضور در روند نحوه اصلاح اساسنامه هستیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر