کد خبر: 6371 A

دوازدهمین جشنواره فیلم مقاومت به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس به صورت همزمان در شش شهرستان استان هرمزگان آغاز شده است.

ایلنا:‌دوازدهمین جشنواره فیلم مقاومت به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس به صورت همزمان در شش شهرستان استان هرمزگان آغاز شده است.
به گزارش ایلنا، دوازدهمین جشنواره بین المللی که همزمان در ۷۰ نقطه مرزی کشور برگزار می‌شود با اکران فیلم‌های دفاع مقدس در استان هرمزگان فعالیت خود را شروع کرده و تا سه مهر ماه ادامه خواهد داشت.
در مدت چهار روز برگزاری جشنواره ۱۳ فیلم سینمایی، دو فیلم مستند و هشت فیلم کوتاه دفاع مقدس در شش شهرستان بندر خمیر، پارسیان، سیریک، جاسک، ابوموسی و جزیره هرمز برای عموم مردم پخش می‌شود.
فیلم‌های حور در آتش، قلاده‌های طلا، هم سنگر، زائران، بهمن شیر، شهربانو، بوی آبی عمیق، به کبودی یاس، کودک و فرشته، لحظه گمشده، گلوگاه شیطان، نفوذی، پنالتی و دو فیلم مستند تحت عنوان التیام و بهترین مجسمه دنیا فیلم‌هایی است که در شهرستان‌های مرزی استان هرمزگان پخش آن‌ها آغاز شده است.
هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان اسلام است و سینما بهترین ابزار و وسیله برای انتقال این مفاهیم است.
فرمانداریهای شهرستان‌های میزبان و سپاه امام سجاد (ع) بندرعباس همکاری بسیار خوبی در برگزاری این جشنواره داشتند و آموزش و پرورش نیز با در اختیار گزاردن سالن‌های خود کمک شایانی در تسهیل روند اجرای جشنواره کرد.
دانش آموزان به عنوان آینده سازان این انقلاب مخاطبان اصلی این جشنواره هستند که در هر روز یک سانس مختص دانش آموزان در نظر گرفته می‌شود.
جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در استان هرمزگان از تاریخ ۳۱شهریور شروع بکار کرده است که شهرهای بندر خمیر، بندر جاسک، بندر پارسیان، جزیره هرمز و جزیره ابوموسی میزبان جشنواره در استان هرمزگان هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر