کد خبر: 6392 A

حسن جوهرچی:

فیلم کوتاه ساخته می‌شود تا جوانی بگوید سینما را بلد است و سینمای حرفه‌ای او را به عنوان یک استعداد برای ساخت فیلم حرفه‌ای قبول کند.

ایلنا: حسن جوهرچی بازیگر سینمای ایران در گفت‌و‌گو با ستاد خبری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در باره اهداف برگزاری این جشنواره گفت: فیلم کوتاه جایگاه بسیار بزرگی در سینما دارد ومتاسفانه در حد شایستگیش به آن توجه نشده است و حتی رسانه مهمی مثل تلویزیون برنامه خاصی برای سینما ی کوتاه ندارد.
بازیگر بر بال فرشتگان با تاکید بر نمایش گسترده فیلم‌هایی کوتاه متذکر شد: باید مسئولین سینمایی به فکر تاسیس سالن‌هایی کوچکی در پردیس‌های سینمایی باشند تا مخاطب به دیدن فیلم‌های کوتاه بروند وحتی قبل از نمایش فیلم‌های سینمایی چند فیلم کوتاه به نمایش در بیاید. موقعی که سینمای جوان جدی گرفته نشود باید اهداف سینمای جوان در برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران دنبال شود.
جوهرچی با اشاره به اهداف فیلم سازی کوتاه تاکید کرد: فیلم کوتاه ساخته می‌شود تا جوانی بگوید سینما را بلد است و سینمای حرفه‌ای او را به عنوان یک استعداد برای ساخت فیلم حرفه‌ای قبول کند.
بازیگر ضیافت در بخش پایانی گفته‌هایش با تاکید بر روند روبه رشد جشنواره بین المللی فبلم کوتاه تصریح کرد: موقعی که حمایت جدی از جشنواره صورت بگیرد به طور حتم فیلم سازان جوان بتدریج جایگزین بزرگان سینما می‌شوند. بخش بین المللی جشنواره هم یک مراوده بسیار درست را با سایر کشور‌ها به وجود می‌آورد.
بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی در تهران و همزمان سراسر کشور برگزار شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر