کد خبر: 66834 A

دومین جشنواره ملی تسنیم - آثار قرآنی - توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

ایلنا: با توجه به تاثیرگذاری هنر سینما بر مخاطب، جشنواره ملی فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس قرآنی با رویکرد ترویج فرهنگ قرآنی و همچنین ارتقاء سطح کیفی و محتوایی آثار هنری با عنوان تسنیم برگزار می‌شود.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، دومین جشنواره ملی تسنیم - آثار قرآنی - توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.
در بخش اهداف جشنواره آمده است: تشویق جامعه هنری کشور و ترغیب هنرمندان برای پرداختن به موضوعات مرتبط با قرآن کریم واستفاده از ظرفیت هنر برای ثبت و انتقال نقش قرآن در جوامع اسلامی وایجاد زمینه مناسب برای رقابت سازنده در جهت ارتقاء سطح کیفی و کمی هنر فیلمسازی با محوریت قرآن و عترت اعلام شده است.
سبک زندگی قرآنی، آموزه‌های اخلاقی مبتنی بر قرآن و عترت، قصص قرآن، انسان از منظر قرآن، قرآن کتاب بیداری، ایثار و شهادت در قرآن و معارف اهل بیت، سیمای پیامبر اسلام (ص) در قرآن، نیکی به پدر و مادر و صله رحم، نماز و واجبات الهی، آثار و برکات نیکی در زندگی مردم، کسب روزی حلال و معاملات اسلامی از دیدگاه قرآن و عترت، انفاق در قرآن، جهاد از دیدگاه قرآن، پوشش و عفاف از منظر قرآن و عترت.
جشنواره در سه بخش فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس برگزار می‌شود.
بخش فیلم کوتاه: درسه زیر مجموعه مسابقه، خارج از مسابقه و نمایش ویژه خواهد بود.
مسابقه: با موضوعات اعلام شده در بالا دردو بخش آزاد و ۱۱۰ ثانیه‌ای
در بخش مقررات خاص بخش فیلم آمده است:

۱-حداکثر زمان فیلم‌ها برای بخش آزاد در مستند ۴۰دقیقه و برای فیلم‌های داستانی، تجربی و پویانمایی ۳۰ دقیقه و برای بخش دوم حداکثر تا ۱۱۰ ثانیه است.
۲-قطع آثار آزاد است (براساس فرم تقاضای شرکت)
۳-تاریخ تولید آثارآزاد می‌باشد
توجه: فیلم‌ها نباید برای اولین دوره جشنواره ارسال شده باشد.
۴-از نظر تعداد آثار ارسالی محدودیتی وجود ندارد
دومین جشنواره ملی تسنیم به دبیری سید سعید سرابی مدیرکل فرهنک و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در مشهد مقدس از ۲۲ تا ۲۴ مرداد ماه برگزار می‌شود.
رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره هاشم میرزاخانی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران است.
علاقمندان تا پایان خرداد ماه فرصت دارند از طریق سایت انجمن به نشانی www. iycs. ir اقدام نمایند.

جشنواره تسنیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر