کد خبر: 67365 A

سعید الهی اعلام كرد:

هیأت ساماندهی براساس وظایف محوله وظیفه رسیدگی به امور بیمه‌ای، مالیاتی و تسهیلاتی و رفاهی سینماگران را در کنار ثبت قانونی صنوف بر عهده داشت.

 ایلنا:سعید الهی دبیر هیأت ساماندهی صنوف سینمایی اعلام کرد: سینماگران از این پس برای پیگیری امور بیمه‌ای، مالیاتی و تسهیلاتی خود به جای هیأت ساماندهی به معاونت فعالیت‌های سینمایی سازمان سینمایی مراجعه کنند.


به گزارش ایلنا، سعید الهی دبیر هیات ساماندهی طی گفتگویی همچنین اظهار داشت: در طول بسته بودن خانه سینما تاکنون، هیأت ساماندهی براساس وظایف محوله وظیفه رسیدگی به امور بیمه‌ای، مالیاتی و تسهیلاتی و رفاهی سینماگران را در کنار ثبت قانونی صنوف بر عهده داشت که به جهت سهولت بخشی به امور فعالان سینمایی مقرر شد این امر در سازمان سینمایی متمرکز شود تا عزیزان سینمایی مجبور به ترددهای اضافی نشوند.


وی گفت: این برنامه ریزی در حالی صورت گرفت که در ساختار جدید سازمان سینمایی، ذیل دفتر مجامع، تشکل‌ها و جشنواره‌ها، مجموعه‌ای به نام اداره صنوف سینمایی پیش بینی شده که طی برنامه ریزی‌های بعمل آمده مسئولیت رسیدگی به امور یاد شده را عهده دار است و هیأت ساماندهی همانگونه که پیش از این اعلام شد یک تشکیلات موقتی است که در حال حاضر ثبت قانونی صنوف سینمایی، مسکن مهر، تسهیلات نهاد ریاست جمهوری، شرکت تعاونی سینماگران و... را رتق و فتق می‌نماید و ارجاع موارد مذکور به سازمان در جهت تقویت و شکل گیری تدریجی آن اداره است.


الهی خاطر نشان ساخت: از این پس سینماگران عضو ۱۱ صنف قانونی با ارائه کارت صنفی و یا معرفی نامه رئیس صنف و سایر فعالان سینمایی که صنوفشان قانونی نشده‌اند با ارائه فهرستی از فعالیت‌های حرفه‌ای خود در حوزه سینما می‌توانند درخواست‌های خود پیرامون بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی، امور مالیاتی، تسهیلات مالی مرتبط با صندوق هنرمندان و معرفی نامه به مراجع مختلف را به دبیرخانه معاونت فعالیت‌های سینمایی سازمان سینمایی یا دفتر آقای عظیمی می‌رآبادی ارائه و پیگیری کنند.


دبیر هیأت ساماندهی یادآور شد: یکی از مزیت‌های قانونی شدن صنوف، تشخیص آسان و در عین حال دقیق هویت حرفه‌ای اعضاء برای دستگاه‌ها و مراجع مرتبط با امور سینماگران است و این امر نیازی به بررسی کار‌شناسان در این خصوص ندارد.
وی در پایان گفت: با بازگشایی خانه سینما تاثیرات قانونی شدن صنوف سینمایی قطعاً برای همگان آشکار شده و نتایج مثبت آن برای اهالی سینما مفید خواهد بود.

هیات ساماندهی صنوف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر