کد خبر: 678 A

سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد:

سینماهای ملت، راگا و تماشا قرار اکران فیلم را امضائ کردند اما از اکران خودداری کردند سینماآزادی حق اکران فیلم ندارد و سینما استقلال نیز فیلم قبلی خود را نمایش می‌دهد

ایلنا: بعد از مدت‌ها سینمای ایران با اکران فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه از کسالت به وجود آمده خارج شد.
حبیب کاووش سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این مطلب افزود: درجلسه اخیر شورای صنفی نمایش وضعیت اکران عید فطر بررسی شد و علی رغم اینکه فقط سه فیلم در عید فطر امسال اکران شده است اما رقم فروش بیشتر از سال‌های قبل بوده است.

وی ادامه داد: در سالهای قبل رکورد رقم فروش در یک روز مربوط به فیلم اخراجی‌ها با میزان ۱۰۳ میلیون تومان در یک روز بود اما امسال فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه به رقم فروش ۱۱۵ میلیون تومان در یک روز رسیدهاست.

همچنین مجموع فروش سه فیلم تا به امروز در یک روز به ۱۵۰ میلیون تومان رسیده که این رقم بیشتر از سال‌های قبل است که ۵ فیلم حداقل اکران می‌شد.

کاووش با اشاره به اینکه اکران عید فطر در حالی ادامه دارد که همچنان بخشی از سالن‌های سینمایی یعنی ملت، راگا، تماشا، آزادی و استقلال فیلم جدیدی اکران نکرده‌اند گفت: قرارداد نمایش فیلم‌های کلاه قرمزی و بچه ننه، بی‌خداحافظی و ضد گلوله از سوی مسئولان سینماهای ملت، تماشا و راگا امضا و به شورای صنفی نمایش ارسال شد و حتی حواله اکران و کپی فیلم نیز برای این سینما‌ها صادر و ارسال شد اما مدیریت این سینما که برعهده شهرداری تهران است کپی فیلم‌ها را پس فرستاد.

وی ادامه داد: این امر باعث تاسف است و در حال گفتگو هستیم تا این مشکل سریع‌تر حل شود اما سینما آزادی همچنان نمی‌تواند فیلم جدیدی اکران کند.

وی درباره مصوبه دیگر شورای صنفی نمایش گفت: فیلم هم بازی ساخته غلامرضا رمضانی بعد از فیلم ضدگلوله در سینمای عصر جدید اکران می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر