کد خبر: 68 A

افشین شاهرودی:

افشین شاهرودی گفت: جایزه حمایت از تولید بعدی بسیار اثر گذار است و می‌تواند دغدغه‌های تامین سرمایه برای تولید فیلم بعدی را از بین ببرد.

ایلنا: افشین شاهوردی عکاس و مدرس عکاسی در باره تاثیرات برگزاری کلاس‌های آموزشی بر فیلم سازان فیلم اولی گفت: فعالیت‌های آموزشی از نیازهای فیلم سازان و عکاسان جوان است و باعث می‌شود بر تجربه و دانششان افزوده شود.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم اولی‌ها، مدیر مسئول نشریه عکاسی خلاق اضافه کرد: خیلی از جوانان در شهرهای دور افتاده و کوچک زندگی می‌کنند و امکان استفاده از دانش و تجربیات اساتید بزرگ را ندارند و حضور در جشنواره و همچنین در کلاس‌های آموزشی به آن‌ها کمک می‌کند که این کمبود و خلا را جبران کنند.

این مدرس عکاسی با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره عنوان کرد: باید برای برگزاری درست جشنواره با برنامه ریزی مناسب عمل کرد و این طراحی بر عهده مدیران و متولیان برگزاری جشنواره است که تلاش کنند برای جشنواره تعریف خاصی را مطرح کنند و این نگاه درست در برگزاری جشنواره می‌تواند باعث تداوم برگزاریش باشد.

شاهرودی در مورد اهمیت جوایز هر جشنواره متذکر شد: جایزه می‌تواند به خصوص برای جوان‌ها انگیزه ایجاد کند و چون فیلم سازان جوان همیشه با دغدغه جذب سرمایه برای تولید فیلم بعدی مواجه هستند جایزه حمایت از تولید بعدی بسیار اثر گذار است و می‌تواند دغدغه‌های تامین سرمایه برای تولید فیلم بعدیشان را از بین ببرد.

نخستین جشنواره فیلم اولی‌ها و جشن فارغ التحصیلی توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی از ۲۳ تا ۲۶ شهریور ماه در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار خواهد شد

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر