کد خبر: 68475 A

همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب تهران،

کتاب فیلمنامه یه حبه قند، همراه با عکس‌های فیلم، مصاحبه با کارگردان و اظهارنظر چهره‌های فرهنگی و هنری منتشر شده است.

همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، کتاب فیلم یه حبه قند در نمایشگاه کتاب رونمایی می شود.


به گزارش  ایلنا،دراین کتاب فیلمنامه یه حبه قند، همراه با عکس‌های فیلم، مصاحبه با کارگردان و اظهارنظر چهره‌های فرهنگی و هنری منتشر شده است.


پوسترها و عکس‌های این پروژه سینمایی، به همراه مصاحبه اختصاصی با میرکریمی و همچنین نقطه‌نظرات تعدادی از شخصیت‌های فرهنگی و هنری درباره فیلم، از مطالب تشکیل‌دهنده این اثر است.مجید مجیدی (نویسنده و کارگردان) فیلم «یه حبه قند» را جزو آثار ماندگار در تاریخ سینمای ایران دانسته است. بهروز افخمی (نویسنده و کارگردان) این اثر را ایرانی‌ترین فیلمی ذکر کرده که تا به حال دیده است. احمد مسجدجامعی (عضو شورای شهر تهران و وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی) فیلم میرکریمی را اثری دانسته که تصویر آشنایی از ایران با وفاداری به جغرافیایی خاص نشان می‌دهد.

آن‌چه در این فیلم‌نامه منتشرشده گردآمده، آخرین تغییرات متن تا لحظه اجرا، به همراه چند جمله بسیار کوتاه است که در مراحل صداگذاری اضافه شده است. بعضی بداهه‌گویی‌های بازیگران، که در صحنه‌های شلوغ‌تر، صرفا برای پر کردن فضای بازی‌شان هم‌زمان با جملات اصلی آمده، در متن نیست.جملاتی هم که گاه هم‌زمان توسط بازیگران ادا می‌شوند و یا پیش از پایان، زیر جمله‌ بازیگر دیگر ادامه می‌یابد، در متن چاپی به شکل کامل و مجزا آمده است.انتشارات سوره مهر کتاب فیلم‌نامه «یه حبه قند» رل در قطع وزیری منتشر کرده است.


فیلم یه حبه قند از آثار تحسین شده چند سال اخیر سینمای ایران است که در سالهای اخیر هنرمندانی چون مجیدی، حاتمی کیا،کیارستمی،بنی اعتماد،درخشنده،نوربخش،ابوالفضل جلیلی،مجتبی راعی،لیلی گلستان،مصطفی مستور،بهروز افخمی آیدین آغداشلو،رضا امیرخانی،کمال تبریزی،منوچهر محمدی،پیمان معادی،پیمان قاسمخانی،بلقیس سلیمانی.،احمد مسجد جامعی و.....به تحسین از این فیلم پرداخته اند.

 

فیلم یه حبه قند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر