کد خبر: 75396 A

تورج منصوری:

تورج منصوری درباره اهمیت و جایگاه پرچم در میان مردم گفت: پرچم مهم‌ترین نماد یک کشور و ملت است و خیلی از مواقع، دیدن پرچم کشور، اشک شوق بر دیدگانم جاری می‌کند.

ایلنا: تورج منصوری با اشاره به اهمیت حضور پرچم در میادین بین‌المللی گفت: موقعی که یک قهرمان ملی بالای سکو می‌رود و پرچم کشورمان به اهتزاز درمی‌آید، حس میهن‌پرستی در همه افراد جامعه جاری می‌شود. در واقع پرچم مهم‌ترین نشانه و هویت ملی است و مورد احترام و وثوق همه افراد جامعه قرار دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره پرچم، منصوری درباره استفاده از نشانه‌های پرچم در پوشش هنرمندان و ورزشکاران، به‌عنوان یک نماد ملی خاطرنشان کرد: استفاده از نمادهای پرچم، بیشتر مناسب هنرمندان و ورزشکاران جوان است تا در میادین بین‌المللی معرف کشورمان باشد. البته با کمال افتخار اگر قرار باشد به تشویق تیم ملی فوتبال کشورمان به ورزشگاه بروم با لباس ملی خواهم رفت و تیم کشورم را تشویق خواهم کرد.

وی درباره زیبایی بصری پرچم ایران افزود: از دوران کودکی با پرچم ایران رشد کرده‌ایم و پرچم زیبا و چشم‌نوازی داریم. همیشه سه رنگ قرمز، سفید و سبز، نماد میهن عزیزمان بوده است.

این مدیر فیلمبرداری درباره احساسش حین برافراشته شدن پرچم کشورمان گفت: بهترین واژه ای که در ذهن دارم احساس غرور و افتخار است.

تورج منصوری درباره کارکردهای برگزاری جشنواره پرچم گفت: برگزاری جشنواره پرچم در واقع یک تاکید و ارزشگذاری به جایگاه و اهمیت پرچم در فرهنگ ایران است و باید برای برگزاری بهتر و با شکوه‌تر، مورد حمایت جدی تمام اقشار جامعه قرار بگیرد.

نخستین جشنواره پرچم در سه رشته عکس، پوستر و نقاشی کودک و نوجوان به همت مدیریت فرهنگی- هنری منطقه 5 و فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره تا 8 خرداد ماه فرصت دارند آثار خود را به نشانی تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه مخابرات، فرهنگسرای فردوس، دبیرخانه جشنواره پرچم ارسال، یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 44031160 تماس حاصل کنند.

نخستین جشنواره پرچم در سه رشته عکس، پوستر و نقاشی کودک و نوجوان، به همت مدیریت فرهنگی- هنری منطقه 5 و فرهنگسرای فردوس برگزار می شود و علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره تا 8 خرداد ماه فرصت دارند آثار خود را به نشانی تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهار راه مخابرات، فرهنگسرای فردوس، دبیرخانه جشنواره پرچم ارسال، یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 44031160 تماس حاصل کنند.

جشنواره پرچم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر