کد خبر: 75397 A

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، از پرچم به‌عنوان مهم‌ترین نماد استقلال کشور یاد کرد و گفت: پرچم در ایجاد انسجام، اتحاد، تقویت وحدت و یکپارچگی مردم، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

ایلنا: اسماعیل کوثری اظهار داشت: این نماد ملی که بیانگر هویت ایرانی- اسلامی، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور است، همواره از اهمیت و قداست و جایگاه ویژه‌ای میان مردم برخوردار بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری جشنواره پرچم، وی خاطرنشان کرد: همه کسانی که در یک محدوده جغرافیایی زندگی می‌کنند و زادگاهشان را یک محدوده خاص می‌دانند، درحقیقت زیر یک پرچم که نماد هویت آن جامعه است، زندگی می‌کنند؛ در واقع می‌توان گفت پرچم هر کشور بویژه پرچم کشور عزیزمان ایران به عنوان یک نماد بصری و مفهومی در حیات اجتماعی و زندگی روزمره مردم جایگاه خاصی دارد.

این نماینده مجلس یادآور شد: هر کسی که خود را متعلق به این آب و خاک می‌داند حتی از بعد اسلامی و مذهبی نیز به دلیل وجود کلمه مقدس الله‌اکبر در پرچم و نشان پرچم که شعار لااله الاالله است، به خود می‌بالد.

وی با بیان این‌که رنگ، شکل و تصاویر منقش بر پرچم کشورمان، چکیده‌ای از اعتقادات و آرمان‌های جامعه است که ناخودآگاه دلبستگی به نماد ملی و از همه مهم‌تر تعلق خاطر ملت را به سرزمین مادری نشان می‌دهد، اظهار داشت: احساس عاطفی ملت ایران نسبت به پرچم کشورمان بر هیچ کس پوشیده نیست و دقیقا بر این اساس مردم ما همواره خود را زیر سایه این نماد ملی می‌بینند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بر اهمیت و جایگاه پرچم در کشور و شناساندن این نماد به عموم مردم بویژه نسل جوان تأکید کرد و گفت: برپایی جشنواره‌های مختلف فرهنگی با موضوع و محوریت پرچم و رقابت هنرمندان در قالب مسابقات عکس، پوستر و نقاشی، می‌تواند مردم را بیش از پیش با معنا و مفهوم پرچم کشورمان آشنا کند.

نخستین جشنواره پرچم در سه رشته عکس، پوستر و نقاشی کودک و نوجوان به همت مدیریت فرهنگی- هنری منطقه 5 و فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره تا 8 خرداد ماه فرصت دارند آثار خود را به نشانی تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه مخابرات، فرهنگسرای فردوس، دبیرخانه جشنواره پرچم ارسال، یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 44031160 تماس حاصل کنند.

نخستین جشنواره پرچم در سه رشته عکس، پوستر و نقاشی کودک و نوجوان، به همت مدیریت فرهنگی- هنری منطقه 5 و فرهنگسرای فردوس برگزار می شود و علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره تا 8 خرداد ماه فرصت دارند آثار خود را به نشانی تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهار راه مخابرات، فرهنگسرای فردوس، دبیرخانه جشنواره پرچم ارسال، یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 44031160 تماس حاصل کنند.

جشنواره پرچم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر