کد خبر: 80277 A

باشگاه ادب و هنر مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری شهر تهران، دومین نشست کانون سینمایی پایتخت را با نمایش و نقد فیلم «پرواز» ساخته «رابرت زمکیس» برگزار می‌کند.

ایلنا: داستان فیلم پرواز روایت خلبانی است که پروازی را از سقوط نجات می‌دهد، اما تحقیقاتی برای فهمیدن علت سقوط صورت می‌گیرد که باعث فاش شدن رازی وحشتناک می‌شود. «پرواز» راجع به سقوط یک هواپیما نیست بلکه به سقوط انسان در برابر وسوسه‌ها می‌پردازد و با سوالاتی که مطرح می‌کند و حرفهایی که می‌زند خود را از یک فیلم صرفا سرگرم کننده بالا‌تر می‌کشد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی مرکز، «رابرت زمکیس» کارگردان فیلم که با فارست گامپ شناخته می‌شود کارهای متفاوتی در کارنامه‌اش دارد. از همین فارست گامپ گرفته تا دور افتاده و انیمیشن سازی و همین پرواز که در مقایسه با دیگر آثار این کارگردان، به خاطر شرایط داستان لحنی تلخ‌تر و فضایی تیره‌تر دارد.
کانون سینمایی پایتخت از سوی باشگاه ادب و هنر مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری با حضور گروهی از منتقدان و نویسندگان سینمایی فعال در مطبوعات ایران و همراهی گروهی از فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته‌های مرتبط با سینما و هنرهای نمایشی با هدف معرفی و تحلیل آثار کوتاه و بلند بر‌تر سینمای ایران و جهان فعالیت می‌کند.
نمایش و نقد فیلم پرواز ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۲۲خرداد در مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری شهر تهران واقع در میدان ولیعصر (عج)، ابتدای بلوار کشاورز، نبش خیابان شهید برادران مظفر، پلاک ۲۸ برگزار می‌شود. علاقه مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری به مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۸۹۰۸۹۸ تماس حاصل نمایید.

مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر