کد خبر: 80698 A

سومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای پس از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار خواهد شد.

ایلنا: نخستین نشست شورای سیاستگذاری سومین جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش ایلنا، سید محمد حسینی در این نشست با اشاره به لزوم توجه بیش از پیش به هنر صنعت بازی‌های رایانه‌ای افزود: سومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای پس از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: امیدوارم امسال با ارزیابی نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای در دو دوره قبل، نقاط ضعف و قوت این رویداد مشخص شده و در سومین دوره این رویداد، شاهد توسعه و پیشرفت نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای باشیم.

حسینی در ادامه اظهار امیدواری کرد که با همکاری طیف‌های مختلف و جذب حداکثری هنرمندان به عرصه گیم، شاهد پیشرفت روز افزون هنر صنعت بازی‌های رایانه‌ای در کشور باشیم.

در ادامه این نشست، بهروز مینایی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: بیش از ۱ میلیون نفر در پنج روز از دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای بازدید و در عین حال بیش از ۵۰ درصد مخاطبان بالای دو ساعت از زمان خود را در این نمایشگاه سپری کردند.

وی یادآور شد: در دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای ۳۳ گارگاه آمورشی برگزار شد و ۱۰ تیم بازی ساز، اقدام به تولید بازی‌های رایانه‌ای در این نمایشگاه کردند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اظهار امیدواری کرد که سومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای با قدرت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته برگزار شود.

در ادامه این نشست اعضای حاضر، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را درباره بازی‌های رایانه‌ای بیان کرده و بر ضرورت هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این رویداد فرهنگی هنری تاکید کردند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ریاست سازمان سینمایی، نمایندگان و معاونین مرکز ملی فضای مجازی، سازمان تبلیغات اسلامی و صدا و سیما به همراه جمعی از مدیران و معاونین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله اعضای حاضر در این نشست بودند.

سومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران اواخر تابستان امسال در تهران برگزار خواهد شد.

نمایشگاه بازی های رایانه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر