کد خبر: 82657 A

مطالبات فعالان حوزه فرهنگی از دولت جدید چیست؟/12/

بازار سیاه را قاچاقچیان راه انداخته‌اند. شاهد هستیم که آثار هنری به سرقت می‌رود و به صورت غیرقانونی به نمایش درمی‌آید. این بازار امروز تمام محصولات سمعی و بصری را دربرگرفته است.

ایلنا: علیرضا داودنژاد(کارگردان سینمای ایران) معتقد است: مهمترین مشکل محصولات هنری در کشور نبود یک بازار برای عرضه کالاهای فرهنگی و هنری است.

علیرضا داودنژاد در گفتگو با خبرنگار ایلنا، پیرامون اینکه اولین مشکلی که رئیس جمهور جدید باید در حوزه سینما به آن رسیدگی کند، گفت: در ایران بازاری به عنوان بازار کالاهای فرهنگی وجود ندارد و آنچه که وجود دارد؛ بازار سیاه است.

وی ادامه داد: این بازار سیاه را قاچاقچیان راه انداخته‌اند و در آن شاهد هستیم که آثار هنری به سرقت می‌رود و به‌صورت غیرقانونی به نمایش درمی‌آید. این بازار امروز تمام محصولات سمعی و بصری را دربرگرفته است لذا باید ابتدا سارقان بازارهای فرهنگی هنری حذف شوندتا امنیت سرمایه‌گذاری تامین شود.

داودنژاد افزود: باید با ایجاد فعالیت‌های واقعی صنفی و مشارکت اصناف ابتدا بازار کالاهای فرهنگی به وجود بیاید و یک گروه اهل فن و هنر که تابع قاعده و قانون هستند، در این بخش فعالیت کنند.

وی با اشاره به نبود امنیت سرمایه در بخش فرهنگ گفت: امروز در تولید کالاهای فرهنگی امنیت وجود ندارد و تولیدکنندگان کالاهای فرهنگی امنیت سرمایه ندارند و مطمئن نیستند که اگر پولی را در این بازار سرمایه‌گذاری کنند؛ می‌توانند با آن اثری تولید کنند که برای آنها بازگشت سرمایه داشته باشد.

وی ادامه داد: نبود بازار کالاهای فرهنگی فقط مشکل بخش سینما نیست بلکه این مشکل در سایر بخش‌ها و محصولات سمعی و بصری و موسیقی و نقاشی نیز وجود دارد.

علیرضا داودنژاد مطالبات فعالان حوزه فرهنگی از دولت جدید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر