کد خبر: 8652 A

معاون فرهنگی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: مراسم افتتاحیه در 5 نقطه شهر همدان شامل پارک کودک، پارک دیزج، پارک خضر، مقابل مجتمع شهید آوینی و تالار فجر همدان برگزار می شود.

ایلنا: هادی فیض منش، معاون فرهنگی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، در جمع خبرنگاران گفت: نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر همدان، با حضور 6 کشور خارجی و 9 استان برگزار می شود.

به گزارش ایلنا؛ وی با بیان اینکه هنرمندان متعهد، قوی و پویا در این جشنواره حضور دارند، اضافه کرد: کاروان شادی از 8 مهر تا 16 مهر در سطح شهر همدان به اجرای برنامه های شاد و متنوع می پردازند.

وی با اشاره به حضور این کاروان های شادی در سطح روستاهای استان تصریح کرد: مراسم افتتاح این جشنواره متفاوت تر از سال های گذشته در همدان برگزار می شود.

معاون فرهنگی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه گفت: مراسم افتتاحیه در 5 نقطه شهر همدان شامل پارک کودک، پارک دیزج، پارک خضر، مقابل مجتمع شهید آوینی و تالار فجر همدان برگزار می شود.

فیض منش با اشاره به برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی در این جشنواره اضافه کرد: نمایش های محلی با لهجه همدانی در این جشنواره برگزار می شود.

وی با بیان اینکه روزانه 6 هزار و 500 دانش آموز در برنامه های این جشنواره شرکت می کنند، تصریح کرد: 137 اثر در بخش صحنه ای، 90 اثر در بخش خیابانی، 90 اثر در بخش نمایش نامه، 45 اثر در بخش بین الملل و 30 اثر در بخش نمایش ویژه متقاضی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر