کد خبر: 86531 A

شیرین یزدان‌بخش:

پرچم در مواقع بحرانی و تنش‌زا می‌تواند موجب ایجاد اتحاد، آرامش و دور شدن از اختلافات شود.

ایلنا: شیرین یزدان‌بخش، بازیگر سینما و تلویزیون درباره اهمیت و جایگاه پرچم در زندگی مردم گفت: پرچم در زندگی مردم تاثیر زیادی دارد؛ بخشی از این تاثیر، ناخودآگاه با زندگی مردم عجین و همراه شده است؛ چراکه پرچم در هر فرهنگ و قومیتی، نشان‌دهنده هویت و اصالت است و همه برای سربلندی و اهتزازش تلاش می‌کنند.
به گزارش ایلنا، بازیگر فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» با بیان این‌که کسی که برای پرچم کشورش احترام قائل نیست، به‌طور طبیعی کشورش را هم دوست ندارد، افزود: فیلم‌هایی که به‌عنوان بازیگر حضور دارم، اغلب حضور موفقی در سطح بین‌المللی داشته‌اند و از اینکه سهم کوچکی در عزت و سربلندی سینمای ایران در سطح جهانی داشته‌ام، خوشحالم و به آن افتخار می‌کنم.
وی پرچم هر کشور را نشانه و عامل وحدت بین افراد جامعه دانست و یادآور شد: پرچم در مواقع بحرانی و تنش‌زا می‌تواند موجب ایجاد اتحاد، آرامش و دور شدن از اختلافات شود.
شیرین یزدان‌بخش، با تجلیل از اقدام دست‌اندرکاران نخستین جشنواره پرچم، خاطرنشان کرد: لازم است که بیش از پیش جایگاه و اهمیت پرچم را برای شهروندان تشریح کنیم و برگزاری نخستین جشنواره پرچم، در این راه عامل تعیین‌کننده‌ای محسوب می‌شود.
نخستین جشنواره پرچم در سه رشته عکس، پوس‌تر و نقاشی کودک و نوجوان، به ریاست ناصر امین‌زاده و دبیری محسن یونسی، به همت مدیریت فرهنگی- هنری منطقه ۵ و با محوریت فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود.

جشنواره پرچم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر