کد خبر: 8729 A

فیلم مستند «جنایت در سکوت» به کارگردانی «بهروز نورانی‌‌پور» دو جایزه اصلی بهترین فیلم مستند و بهترین فیلم بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت را به دست آورد.

ایلنا: فیلم مستند «جنایت در سکوت» به کارگردانی «بهروز نورانی‌‌پور» دو جایزه اصلی بهترین فیلم مستند و بهترین فیلم بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت را به دست آورد.

به گزارش ایلنا، «جنایت در سکوت» اثر تحسین شده بهروز نورانی‌پور فیلمساز کردستانی با درخششی مجدد در این جشنواره، توانست دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند بین‌الملل دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت را از آن خود کند.

مستند جنایت در سکوت به تهیه‌کنندگی و کارگردانی هنرمند جوان سنندجی بهروز نورانی‌پور و با موضوع بمباران شیمیایی رژیم بعث در شهر مرزی سردشت، در دوازدهمین دوره جشنواره فیلم مقاومت به نمایش درآمد و برای ارائه تصویری مؤثر، واقعی و تراژیک از جنایات جنگ‌های شیمیایی دشمن در دوران دفاع مقدس، علاوه بر جایزه بهترین فیلم بخش بین‌الملل این جشنواره، توانست جایزه اول بخش مستند سینمای ایران و همچنین دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی این جشنواره را از آن خود کند.

فیلم جنایت در سکوت، روایتگر زندگی افرادی است که با عوارض و تأثیرات جنگ زندگی می‌کنند. افرادی که مین، اسلحه و پوکه‌‌های خمپاره، اسباب بازی کودکانشان است و دست و پای قطع شده و آوارگی، نشانه‌ای از همنشینی آن‌ها با این پدیده رعب‌آور به حساب می‌آید.

در خلاصه داستان این مستند آمده است؛ یکی از روستاهای مرزی شهرستان سردشت در طول دوران جنگ بمباران شیمیایی می‌شود. در خانواده‌ای که در این منطقه زندگی می‌کنند، مادر خانواده هر فرزندی را که به دنیا می‌آورد پس از چند سال مبتلا به تاول‌‌های شیمیایی شده و به مرور بینایی‌‌اش را از دست می‌دهد.اما در این میان عبدالرحمن فرزند کوچک‌تر خانواده برای دیدن مبارزه می‌کند و....

مستند "جنایت در سکوت" که توسط مؤسسه سینمایی ستاک فیلم به مدیریت ستار چمنی‌گل در سطح جهان پخش بین‌المللی می‌شود؛ تاکنون موفق به کسب جوایز معتبری از جشنواره مختلفی داخلی و خارجی از جمله جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم رویش، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم سینما حقیقت، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم آوا، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم «جیپور» در هندوستان، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم «سوله لونا» در ایتالیا، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم «آکبانک» در ترکیه، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم «سوله لونا» در ایتالیا و غیره شده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر