کد خبر: 88580 A

هیأت مدیره خانه سینما با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:

مجمع عمومی خانه سینما ۶ مرداد ماه با حضور بیش از ۲۰صنف عضو خانه سینما برگزار می‌شود افرادی که در تاسیس خانه سینما شماره ۲ نقش داشته‌اند به مراجع قضایی باید بروند

ایلنا: هیات مدیره خانه سینما با انتشار بیانیه‌ای به برگزاری مجمع عمومی با حضور ۱۰ صنف و تشکیل خانه سینما شماره ۲ اعتراض کرد

به گزارش ایلنا متن این بیانیه بدین شرح است:

در واپسین روزهای عمر مدیریت سازمان سینمایی آخرین پردة نمایشی که از سال ۱۳۸۹ آغاز شده بود بر صحنه رفت و معاونت سینمایی که با کارگردانیِ صدور دستور انحلال و سپس تعطیلی خانه سینما نمایش را راه انداخته بود حمایت از برپایی تشکل موسوم به خانه سینما شماره ۲ را کامل کرد.

تأسیس این تشکل که با تعداد اندکی از تهیه کنندگان به منظور رانت جویی از دولت آینده صورت گرفته به خودی خود نگران کننده نیست. زیرا این تشکل که در غیاب اصناف عضو خانه سینمای ایران، کارگردانان، دستیاران کارگردان، تهیه کنندگان، فیلمنامه نویسان، بازیگران، فیلمبرداران، دستیاران فیلم بردار، تدوینگران، طراحان، مجریان صحنه، آهنگسازان، صدابرداران، منشیان صحنه، جلوه‌های ویژه، چهره پردازان، عکاسان، منتقدان، مدرسان، کارکنان لابراتوار، سینماداران، مدیران سینما‌ها، تهیه کنندگان مستند، گویندگان، انیمیشن، فیلم سازان مستند و فیلم کوتاه راه اندازی شده است سرنوشت بهتری از هیأت ساماندهی صنوف، هیأت بازگشایی خانه سینما، گروه ناظران بر بازگشایی و ده‌ها نام کاغذی ریز و درشت نخواهد داشت. واضح است که این جمع اندک، سینمای ایران را نمایندگی نمی‌کنند.


هیأت مدیره، مدیر عامل و اعضای خانه سینما متأسفند که دستور صریح ریاست جمهوری برای ماندن و بودن خانه سینمای غیر دولتی از سوی کارگزاران فرهنگی چنین فرجامی یافته است. همچنان که در نامة خرداد ماه هیأت مدیره خانه سینما به ایشان تصریح شده بود تا زمانی که مدیران فعلی سینمایی بر مسند باشند امیدی برای بازگشایی خانه سینما از سوی آنان نیست. مایه تأسف است که این پیش بینی به حقیقت پیوسته است. تأسف بزرگ‌تر از این بابت است که می‌باید برخی از همکاران را که نقش جدی در تأسیس و معاونت در راه اندازی این تشکل داشته‌اند به علت سوءاستفاده از عنوان «خانه سینما» از این پس در محاکم قضایی ملاقات کرد.


علیرغم اجرای این نمایش، خانه سینما بر اساس دستور صریح ریاست جمهوری موانع فعالیت را رفع شده می‌بیند و با برگزاری مجمع عمومی ششم مرداد ماه بر عهد خود با جامعه اصناف سینمای ایران باقی خواهد ماند.

جواد شمقدری خانه سینما هیات مدیره خانه سینما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر