کد خبر: 91813 A

در ضیافت افطار انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس مطرح شد:

امیدواریم مشکلات اخیر سینمای ایران که این روزها به کف خیابان‌ها کشیده شده با ایجاد همدلی میان اهالی سینما به سرعت حل شود تا خانواده سینما شاهد روزهای بهتر برای سینمای ایران باشد.

ایلنا: مراسم ضیافت افطار انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس شب گذشته(1 مرداد) درحالی در محل این انجمن با حضور اهالی سینما برگزار شد که محمد رضا شرافالدین رئیس انجمن به دلیل بیماری نتوانست در این ضیافت حضور پیدا کند و پیام خود را به شکل ویدویی عرضه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بیش از ۵۰۰ هنرمند سینمای ایران به همراه اهالی رسانه سه شنبه شب اول مرداد ماه همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع) می‌ه‌مان مراسم افطار انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بودند.

روح الله سهرابی(قائم مقام انجمن سینمای ایران و دفاع مقدس) گفت: خوشبختانه بعد از سال‌ها برگزاری این مراسم، افطاری انجمن از مرحله افطار صِرف خارج شده و تبدیل به محلی برای همدلی اهالی فرهنگ و هنر شده است.

وی در ادامه از وضعیت حاکم بر سینمای امروز ابراز تاسف کرده و ابراز امیدواری کرد مشکلات اخیر سینمای ایران که این روز‌ها به کف خیابان‌ها کشیده شده با ایجاد همدلی میان اهالی سینما به سرعت حل شود تا خانواده سینما شاهد روزهای بهتر برای سینمای ایران باشد.

قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در ادامه با اشاره به رویکرد جدید این انجمن در مواجهه با آثار دفاع مقدس اظهار داشت: یک سالی است که رویکرد انجمن به سمت آثار تولیدی رفته که با حمایت‌های مدیرعامل بنیاد روایت و رییس انجمن گام‌های بسیار ارزنده و مثبتی برداشته شده و تعاملات خوبی میان انجمن و سینماگران رخ داده است، همچنین انجمن در عرصه ساخت آثار کوتاه، مستند و سریال با حضور جوانان خلاق نسبت به سالهای اخیر رشد بسیار چشمگیری داشته است.

وی افزود: امیدوارم همه شما که دست اندرکار سینما هستید کمک کنید تا در سال بعد بتوانیم آثار فاخری را در همین مراسم رونمایی کنیم. انجمن آثار زیادی را در یک سال اخیر تولید کرده که جوایز فراوانی را در جشنواره‌های مختلف کسب کرده‌اند و حضور بین المللی هم داشتند.

رییس انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس که به دلیل بیماری امکان حضور در مراسم را پیدا نکرده بود، از تمام کسانی که در مدت بیماری وی به صورت حضوری و پیامکی جویای احوالش شده بودند تشکر کرد و با تاکید برنیاز سینمای ایران به همدلی گفت: باید همدلی به سینمای ایران باز گردد تا سینمای نجیب و شریف ایران که شایسته جهان سالاری است، به بهترین شکل در خدمت فرهنگ و تمدن ایران قرار گیرد.

شرف الدین در ادامه تصریح کرد: امیدوارم به زودی بتوانیم با غلبه بر مشکلات اقتصادی، در زمینه حماسه اقتصادی هم سربلند باشیم و وحدت را به سینمای ایران بازگردانیم.

مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در ادامه پیام خود خاطرنشان کرد: انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در چارچوب توانایی و وظایفش که مهترین آن سینمای مقاومت است، در خدمت دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف سینما است و در نامه تبریک به رئیس جمهور منتخب نیز اعلام کردم که امیدوارم بتوانیم در راستای منویات مقام معظم رهبری گام برداریم. ما به وزیر ارشاد آینده نیز اهداف و راهبردهای خود را ارائه خواهیم داد.

در این مراسم هنرمندانی همچون: انسیه شاه حسینی، هادی مقدم دوست، کامران ملکی، هادی انباردار، سعید سید‌زاده، مهدی فقیه، مسعود اطیابی، حسین خورشیدی، محسن علی اکبری، علیرضا غفاری، علی معلم، مرجان اشرفی‌زاده، حسن امجدی مقدم، احمد کاوری، رسول توکلی، پروانه پرتو، سعید لطفی، حسینعلی لیالستانی، محمد رضا علیمردانی، علی عبدالعلی‌زاده، پناه بر خدا رضایی، حمید نعمت الله، سید جواد هاشمی، ساعد سهیلی، سعید سهیلی، اصغر پورهاجریان، سعید سعدی، محمد رضا گوهری، مهرداد صدیقیان، علیرضا ثبت احمدی، وحید معدنی، خسرو معصومی، سهیل جهان بیگلری، مهدی عظیم آبادی، محمد رضا شریفی نیا، علی شاه حاتمی، حامد محمدی، منوچهر محمدی، علی روئین تن، حبیب الله بهمنی، مرتضی رزاق کریمی، کوروش سلیمانی، سیاوش حقیقی، سیاوش سرمدی، محمد درمنش، ناصر هاشم‌زاده، کاظم راست گفتار، مهرداد فرید، علی اکبر ثقفی، سیمون سمونیان، سید غلامرضا موسوی، مجتبی راعی، مهدی سجاده چی، حمید دهقان‌پور، اکبر عالمی، محمود گبرلو، حسین قناعت، رهبر قنبری، محمد رضا عرب، محمد تقی فهیم، داریوش بابائیان، ناصر شفق، محمود سماک باشی، اکبر حر، عباس اکبری، مالک‌پور حد سراج، حبیب احمدزاده، نقی نعمتی، مرتضی علی عباس میرزایی، مسعود نقاش‌زاده، منصور سهراب‌پور، همایون شهنواز، عبدالحمید غدیریان، علی علایی، روح الله حجازی، محمد رضا شفیعی، اکبر نبوی، مهدی کریمی، عباس رستگارپور، احمد مرادپور، محمد هادی قمیشی، حجت قاسم زاه، بابک کایدان، پدرام کریمی، سید زهرا حسینی و... حضور داشتند.

انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر