کد خبر: 94503 A

میر علایی:

وقتی از سینما صحبت می‌کنیم منظورمان سالن‌های سینمایی است که امروز متاسفانه خالی است اگر سالن‌های سینمایی ما خالی است یک جای کار ما اشکال دارد و آن این است که متخصصین و جایگاه آنها در سینمای حرفه‌ای متزلزل شده است.

 ایلنا: سیداحمد میرعلایی معتقد است که ما باید امروز برای حل مشکلات سینما خوبی‌ها را در کنار بدی‌ها با هم ببنیم و فقط نباید به بدی‌ها توجه کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی که در نشست خبری فیلم هیس دخترها فریاد نمی زدند با اشاره به ارزش‌های این فیلم گفت: این فیلم یک هدیه‌ای از طرف سازندگان آن در شب عید فطر است ما در طی چند سال گذشته فیلم‌هایی همچون هیس دخترها فریاد نمی زدند، استرداد، مهدکودک، گردانه ساختیم که فیلم‌های خوبی است.

وی با اشاره به وضعیت امروز سینما گفت: مشکل اساسی سینمای امروز ما نبود جذابیت در سینما و سالن سینما است. بحث اصلی بنیاد سینمای فارابی و سازمان سینمایی،‌سینما است اما جایگاه فیلم با سینما متفاوت است و فیلم به تنهایی جایگاه خود را دارد.

میرعلایی افزود: وقتی از سینما صحبت می‌کنیم منظورمان سالن‌های سینمایی است که امروز متاسفانه خالی است اگر سالن‌های سینمایی ما خالی است یک جای کار ما اشکال دارد و آن این است که متخصصین و جایگاه آنها در سینمای حرفه‌ای متزلزل شده است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی با تاکید بر لزوم مراعات اخلاق در سینما گفت: اگر اخلاقیات در سینمای ما جاری و ساری شود بسیاری از مشکلات ما حل می‌شود اما باید بدانیم که اثرگذاری تصمیم‌ها در سینما چند سال به طول می‌کشد همانگونه که اثرگذاری یک فیلم چند سال طول می‌کشد و اینگونه نیست که ما در سینما کلیدی را فشار دهیم و همه مشکلات حل شود.

میرعلایی ادامه داد: باید در سینما به خوبی‌ها و بدی‌ها، زبری‌ها و سختی‌ها توجه شود و باید همه موارد را با هم ببنیم نه اینکه فقط نگاه منتقدانه داشته باشیم.

وی با اشاره به پیام فیلم هیس دخترها فریاد نمی زدند، گفت: پیام این فیلم یک پیام ملی و جهانی است امروز کشور ما دچار مشکلاتی همچون عدم توجه کافی والدین به فرزندان است امروز نقش خانواده در کشور و جهان بسیار مهم است زیرا خانواده و پدر و مادر نقش تاثیرگذاری در تربیت نسل آینده دارند.

میرعلایی افزود: امروز متاسفانه به دلیل وضعیت اجتماعی و نوع زندگی و همچنین مشکلات معیشتی و مشغله فراوان نقش تربیتی خانواده کم رنگ شده و به فراموشی گراییده است.

وی با انتقاد از شرایط فعلی اکران در سینما گفت: من از کسانی که برای اکران و پخش فیلم‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند گله دارم. متاسفانه بعض از تهیه‌کنندگان سود را فقط در تولید فیلم می‌بینند از طرف دیگر زمانی که قرار بود این فیلم در عید نوروز اکران شود به این جرم که این فیلم دولتی است حق فیلم ضایع شد و آن را کنار گذاشتند هرچند امروز شاهد هستیم که این فیلم در اکران موفق است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به اینکه باید کسانی درباره سینما سخن بگویند که آن را می‌شناسند، گفت: شاید گاهی فردی نگاه دینی داشته باشد و دین را بشناسد اما سینما را نمی‌شناسد و همین امر باعث می‌شود از سینما توقع دیگری داشته باشد و تفسیر دیگری کند به طور مثال می‌گویند که جدایی نادر از سیمین فیلم سیاسی است درحالیکه جدایی نادر از سیمین یک فیلم دینی است.

بنیاد سینمایی فارابی سیداحمد میرعلایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر