کد خبر: 94539 A

جشنواره افق نو از ۱۲ تا ۱۶ شهریور ماه سال جاری به دبیری نادر طالب‌زاده در تهران برگزار می‌شود.

 ایلنا: همزمان با برگزاری جشنواره بین المللی فیلمسازان مستقل (افق نو) تهران میزبان کنفرانس بین المللی متفکران و صاحب نظران سینمایی مستقل جهان می‌شود.

به گزارش ایلنا، این کنفرانس سینمایی با همیاری سازمان سینمایی کشور قصد دارد به تجزیه و تحلیل مسائل روز اجتماعی و سیاسی و به خصوص مسائل حول تغییراتی در سال‌های اخیر در آمریکا و ارو‍پا و کشورهای اسلامی رخ داده است بپردازد. فراهم نمودن شرایطی برای گردهم آمدن فیلمسازان مستقل جهان، ارائه نقد و بررسی آثار برجسته سینمایی توسط فعالان این عرصه و سرعت بخشیدن به فعالیت‌های آکادمیک و حرفه‌ای در این زمینه از اهداف برگزاری جشنواره افق نو است. این جشنواره همچنین سعی دارد فاصله‌های بین ایده آل‌های مشترک بشری را از بین برده و وقایع موجود در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی دنیا را در قالب‌های هنری مورد بررسی قرار دهد.

روابط عمومی دومین جشنواره بین الملل فیلمسازان مستقل (افق نو) با اعلام این خبر عنوان کرد: دومین کنفرانس سینمایی افق نو با موضوعاتی چون: جنبش وال استریت، بیداری اسلامی، نقش لابی‌های صهیونیستی در بحران کنونی آمریکا و اروپا، قدرت و نفوذ لابی‌های صهیونیستی در غرب، بحران اقتصادی در اروپا و آمریکا، مقاومت علیه اشغال و مداخله غیرقانونی، جنبش‌های ضد جنگ، اسلام هراسی و ایران هراسی، جهان مدرن و عدالت پایدار، جهانی به دور از تروریسم و سلاح‌های هسته‌ای، جهانی بدون وهابیت، سوریه و فلسطین- مقاومت و ظلم ستیزی، هتک حرمت پیامبران، به تصویر کشاندن شیطان، خشونت و تروریسم در هالیوود، یازدهم سپتامبر و تضعیف ایمان و بنیاد خانواده طراحی و تعریف شده است.

این جشنواره از ۱۲ تا ۱۶ شهریور ماه سال جاری به دبیری نادر طالب‌زاده در تهران برگزار می‌شود.

دوره اول جشنواره بین المللی فیلمسازان مستقل «افق نو» به دبیری نادر طالب‌زاده از تاریخ ۱۲ تا ۱۷ شهریور سال ۹۱ در مجموعه سینمایی فلسطین و تالار وحدت با حضور نمایندگانی از ۷۲ کشور جهان برگزار شد.

جشنواره افق نو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر