کد خبر: 99271 A

پیش از علی پروین، عباس کیارستمی، علی عباسی و محمدرضا گلزار در پشت صحنه فیلم متروپل حاضر شده بودند.

ایلنا: با نزدیک شدن به آخرین روزهای فیلمبرداری پروژه متروپل، علی پروین بازیکن و مربی اسطوره‌ای باشگاه پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران ساعاتی را همراه با مسعود کیمیایی کارگردان مطرح سینمای ایران و عوامل این فیلم گذراند.

 به گزارش ایلنا، پروین و کیمیایی از سینما و فوتبال و تهران حرف‌های مشترک زیادی داشتند. علی پروین، در ساعاتی که پشت دوربین و همراه کیمیایی  بود از سختی کار کارگردانی گفت و در پاسخ به سئوال کیمیایی که پرسید به نظرش کدام کار سخت‌تر است، گفت: معلوم است، کارگردانی سخت‌تر از مربیگری است. در زمین با دو تشر همه چیز به روال خود می‌افتد، اما اینجا حکایت دیگری است.

علی پروین اگرچه در عرصه دیگری مشغول فعالیت است، اما با دوربین غریبه نیست. او پیش از این در فیلم «فوتبالیست‌ها» (علی اکبر ثقفی) بازی کرد و دختر او لادن پروین از شاگردان مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی است.

«متروپل» یک ماه پیش در تهران کلید خورد و انتظار می‌رود تا پایان هفته اخیر کار فیلمبرداری آن به پایان برسد. مهناز افشار بازیگر نقش اول این فیلم است که با بازی خود چند ساعت شبانه از زندگی یک زن را در باشگاه بیلیارد روایت می‌کند.

محمدرضا فروتن، پولاد کیمیایی، ساعد سهیلی، شقایق فراهانی و سحر دولتشاهی از بازیگران اصلی فیلم هستند. علیرضا زرین دست فیلمبرداری متروپل را برعهده دارد.

این ششمین تجربه همکاری این دو با یکدیگر است. فیلمبرداری زرین دست برای فیلم «حکم» موفق‌ترین تجربه همکاری این دو بوده است. تینا پاکروان مدیر تولید و از بازیگران متروپل است.

بخش عمده این فیلم در سینمای متروک متروپل خیابان لاله‌زار ساخته شد که به گفته کیمیایی ترمیم و حضور در این فضا ایده‌های زیادی برای کار آخر او داده است.

پیش از علی پروین، عباس کیارستمی در شب تولد کیمیایی به جمع عوامل متروپل در این سینمای متروک پیوست. علی عباسی تهیه کننده و بازیگر پیشکسوت سینما و محمدرضا گلزار هم از جمله کسانی بودند که با حضور در پشت صحنه فیلم، شاهد آخرین کار کیمیایی بودند.
لیست کامل عوامل فیلم متروپل به شرح زیر است:
کارگردان و تهیه‌کننده: مسعود کیمیایی
مجری طرح و مدیر تولید: تینا پاکروان
فیلم‌نوشت: مسعود کیمیایی و عبدالرضا منجزی
برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان: علیرضا شمس شریفی
دستیار دوم کارگردان: کامران مالکی
گروه کارگردانی: یوسف وجدان‌دوست
گروه کارگردانی: داوود عمادی
گروه کارگردانی: مریم امیری
منشی صحنه: شهرزاد مطلق

مدیر فیلم‌برداری: علیرضا زرین‌دست
دستیار اول فیلم‌بردار: مهرداد لشکری
دستیار فیلم‌بردار: مجید نعیمی
دستیار فیلم‌بردار: فرهاد میرزایی
دستیار فیلم‌بردار: علیرضا کریمی
دستیار فیلم‌بردار: فتاح نظریان
دستیار فیلم‌بردار: سینا شادچهره
مسئول فنی: مهدی رضایی

صدابردار: اسحاق خانزادی
دستیار صدابردار: کاوه دیداری
دستیار صدابردار: بهنام صفاری

تدوین: مصطفی خرقه‌پوش

طراح صحنه و لباس: کیوان مقدم
دستیار صحنه: مهدی ستاری
دستیار صحنه: حامد محمدیان
دستیار لباس: غزال آلوسی
ساخت دکور: احمد ترابی
خیاط: اعظم حیدری

طراح گریم: سعید ملکان

مسعود کیمیایی متروپل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر